Bildegalleri
Lys 3-roms leilighet på Grünerløkkas ved Olav Ryes pl. og Birkelunden
- Månedsleie
- 23 000 kr
- Depositum
- 92 000 kr
Lei denne boligen raskt og smidig, uten depositum!
Med Trygg leie får du:
- Gyldig kredittsjekk? Da betaler du ikke depositum
- Sikker digital leiekontrakt
- All betaling håndteres trygt
- Ingen skjulte avgifter
Et tjenestegebyr på 4,98 % per måned tilkommer. Tjenesten leveres i samarbeid med 
Nøkkelinfo
- Primærrom
- 67 m²
- Bruksareal
- 67 m²
- Boligtype
- Leilighet
- Soverom
- 2
- Etasje
- 2.
- Leieperiode
- 05.11.2026 - 31.12.2029
- Energimerking
Fasiliteter
Beskrivelse
Koselig leilighet, meget sentralt i hjertet av Grünerløkka, ca. 100 m til kollektiv trafikk (trikk og buss).
Ledig fra ca. 1 november.
Beklager litt dårlige bilder, men leiligheten vil selvsagt være helt tom ved innflytting.
Ta kontakt via meldinger på Finn for ytterligere informasjon og avtale tid for visning!
Visning etter avtale.
Størrelse ca. 67 m2 med kjøkken, bad og tre rom (2 soverom og stue).
I tillegg oppbevaringsmuligheter på loft (og kjeller).
Kjøkken med oppvaskmaskin, platetopp/ovn.
Flislagt bad med toalett, baderomsmøbler og klargjort for vaskemaskin.
Øvrig leilighet med nylagt laminat.
På stue er det satt inn ny rentbrennende ovn.
Leiligheten er i bakgården (skjermet mot gate støy) i Thorvald Meyers gate 47b, sentralt på Grünerløkka med egen sykkelparkering og trikkestopp ca. 100 meter nedi gata.
Utsikt til og mulighet for bruk av felles gårdsrom med stort og koselig felles uteareal i bakgårdsrommet med gressplen, sittegrupper med fine solplasser og mulighet for grilling. I bakgården finner du også sykkelstativ.
Inkludert er internett fra GET (25/10), som kan oppgraderes etter eget ønske.
Automatisk brannvarslingsanlegg tilkoblet Oslo Brann og redningstjeneste.
Brikkebasert adgangssystem.
Strøm kommer i tillegg med eget abonnement (nettleie/strømforbruk), kostnad på ca. 5-600,- per mnd.
4 mnd depositum, der det ikke aksepteres garanti fra NAV (eller tilsvarende kommunalgaranti), kun normalt depositum/depositumskonto.
Egnet for samboerpar eller to-tre venner som vil dele kjøkken, stue og bad.
Pris 23.000,- (ved 2 personer)
Kan også leies av 3 personer, men da må evt stue brukes som et tredje soverom, alternativt at et par har ett soverom og en enslig har ett soverom.
Pris 26.000,- (ved 3 personer)
Minimum leieperiode er 1.år, 3 mnd gjensidig oppsigelse.
Sameiet tillater ikke husdyr eller røyking innendørs.
En av leilighetene i forgården ble solgt for et par år siden med følgende beskrivelse om nabolaget:
I Thorvald Meyers gate 47 vil du bo i hjertet av Grünerløkka!
Løkka-kvartalene er spekket med etablissementer verdt gjentatte besøk, deriblant klassikeren Parkteatret rett over Olaf Ryes plass. Nærmeste nabo er Godt brød som byr på bakervarer og nystekt brød hver morgen. Besøk gjerne også steder som Trattoria Popoplare med rustikk italiensk mat på menyen eller Südøst med asian crossover. I samme kvartal byr Schouskjelleren på eksotiske ølslag i intime lokaler, og hos Bettola får du spennende drinker i retro-format. Burger jointen Munchies stedet for gode burgere, med tilbakelent atmosfære og imøtekommende betjening ligger tvers over gata, og hos Tim Wendelboe på hjørnet av Fossveien får du kaffe med lidenskap, kaffebrenneriet som tar mål av seg til å være blant de beste i verden på sitt felt.
Legg også gjerne turen over Akerselva til Vulkan, der tidligere industriområder er forvandlet til et spennende mekka for mat, kreativitet og kulturelle opplevelser. Her ligger nye Mathallen, et mye omtalt konsept som er unikt her til lands der spennende råvarer selges over disk på gamlemåten. Her finner du også BAR Vulkan, Dögnvill Bar & Burger og Fyrhuset Kuba som alle inviterer til sosiale hyggestunder.
Løkka-livet er også synonymt med late dager i gresset i de mange flotte parkene, gjerne med en god bok eller noe godt å drikke sammen med gode venner. I tillegg til Sofienbergparken, Birkelunden og Olaf Ryes plass, er også Grünerhagen Park og Kuba flotte grøntområder for å oppleve solrike dager. Veien er heller ikke lang ned til Botanisk Hage; byens kanskje vakreste park. Legg gjerne en tur langs Akerselvas grønne omgivelser, disse er ypperlige også for hverdagslige løpeturer.
Du tar deg enkelt til og fra leiligheten med trikkens linjer 11, 12 og 13 som stopper i Toftes gate få meter unna. Reisetiden ned til sentrum er snaue 10 minutter. Bussholdeplass finner du i Sannergata like nedenfor, herfra går busslinje 21 som blant annet tar deg til Aker Brygge, samt linje 33 til Filipstad.
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.Nærområdet
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.
Lignende annonser
Nyoppusset leilighet/bokollektiv for 3 personer til leie i Mariboesgate 7, svært sentralt i Oslo.



