Bildegalleri
Sjelden kokebok: A. Escoffier – Kunsten at koge (Førsteutgave, 1909)
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 147 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Selger et unikt samleobjekt for matentusiaster, kokker og boksamlere: Den aller første skandinaviske/danske utgaven av Auguste Escoffiers legendariske standardverk, Kunsten at Koge (Le Guide Culinaire).
Boken ble utgitt av Peter Hansens Forlag i København i 1909 og regnes som selve grunnmuren i det klassiske franske kjøkkenet. Escoffier, ofte kalt «kongenes kokk og kokkenes konge», revolusjonerte restaurantverdenen, og dette verket inneholder tusenvis av oppskrifter og teknikker som la basisen for moderne gastronomi.
Om boken:
• Tittel: Kunsten at Koge (Autoriseret udgave)
• Forfatter: A. Escoffier (Auguste Escoffier)
• Utgiver: Peter Hansens Forlag, København
• Utgivelsesår: 1909 (1. utgave / 1. opplag)
• Språk: Dansk (fraktur/eldre rettskriving)
Tilstand:
• Halvlæderbind med rygforgyldning
• Noe naturlig gulning i papiret/alderspletter, bindingen er inntakt. Se bilder for detaljer.
Dette er en sjelden sjanse til å sikre seg «kokkenes bibel» i sin aller første nordiske oversettelse. Perfekt som utstillingsobjekt på kjøkkenet eller som en eksklusiv gave til en som elsker kokkekunst.
Kan hentes i Oslo eller Bærum eller sendes mot at kjøper betaler frakt.
Ta kontakt ved spørsmål eller for flere bilder!
Søkeord:
Escoffier, antikk kokebok, samleobjekt, fransk kjøkken, gastronomi, historisk kokebok, julegave kokk, kulinarisk historie, vintage bok.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 6.10.2026 kl. 18:27 ・ FINN-kode: 478120626

