Bildegalleri
12 deler av flott retro Lotte servise. Turi - design.
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 82 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Figgjo
Dette er et nydelig «Lotte» servise fra Figgjo Flint, designet av Turi Gramstad Oliver på 1960‑tallet.
Mønsteret har lekne motiver av figurer, blomster og dekorative border i blå og lilla toner på hvit bunn, som gir et tydelig preg av norsk mid-century design.
Delene har normalt brukspreg for alderen, men fremstår pene og funksjonelle.
«Lotte» er et ettertraktet samleobjekt, og dette settet passer både for samlere og for deg som ønsker et sjarmerende, tidsriktig retroservise til kjøkken og kaffebord.
Selger 3 stk kuvert
300 kr pr kuver
Frokosttallerken, underskål og kopp
Ved kjøp av alle tre kuverter få man den ekstra koppen med på kjøpet. Det er to små knatt på den ene koppen. Se bildet. Og sprekk som har sug inn farge. Se bilde. Eller er alt helt og pent uten sprekk elle knatt.
2 stk serveringsfat.
18.5 cm x 28.5 cm
300 kr pr stk Serveringsfat
Selger alt sammlet til 1000 kr
Sender og pakker godt.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 6.10.2026 kl. 15:24 ・ FINN-kode: 477813409
