Bildegalleri
Longines Sei tacche ca 1940+
Til salgs
3 900 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Merke: Longines
Kjønn: Herre
Litt fra nettet.:
Selv om Longines’ kronografproduksjon på 1940-tallet var solid, var produksjonen av enklere treviser-klokker enorm. Ved å bruke teknologien de hadde finpusset gjennom utviklingen av kronografene sine, var Longines i stand til å produsere pålitelige klokker med kun tidsvisning som var motstandsdyktige mot støt, støv og vann. Disse klokkene var kjennetegnet av små stålkasser (30–32 mm) med smale remfester (lugs) og enkle, trinndelte bezelringer. Mens noen av disse enklere klokkene ble produsert på kontrakt for ulike militæravdelinger, ble langt flere laget for forbrukermarkedet. De fleste brukte det ærverdige Longines-kaliberet 12.68z – et robust, manuelt opptrekkbart urverk med støtbeskyttelse – selv om noen også brukte 27M-urverket med liten sekund visere.
På 1940-tallet tok Longines i bruk baklokk med skruefeste på sine kronografer – en tilnærming som var ny på den tiden, men som siden har blitt standarden. Disse baklokkene hadde enten tre eller seks utsparinger, utformet for å gjøre det enklere å skru dem fast til urkassen. Ti år senere begynte italienske samlere å bruke betegnelsene «tre tacche» og «sei tacche» (henholdsvis «tre hakk» og «seks hakk») om disse klokkene.
Moderne preferanser vil kanskje finne den beskjedne urkassen til tre og sei tacche lite tiltalende, men vurder dette: Den første Patek Philippe-referansen 96 var bare 31 mm, og påfølgende modeller er bare noen få millimeter større. Kjærligheten til Pateks enkle dressklokker smitter definitivt over på andre enkle treviser-modeller fra samme æra, noe som gjør Longines tre og sei tacche til et utmerket valg med utrolig mye for pengene.
Osv....
Nydelig verk.
Ettersett av urmaker 10 år siden og går pent men vil sikkert trenge service hvis den skal brukes daglig.
Kronene trekker pent og er tight og ikke slark.
Sitter på en ny Hirsch.
Selges 3900,-
Betaling med Vipps. Ikke fiks ferdig.
Kan sendes og pakkes forsvarlig.
Bud kan aksepteres men Morro klumper med skambud svares ikke.
Ingen garantier naturligvis.
Eske følger ikke med.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 5.10.2026 kl. 07:51 ・ FINN-kode: 477790882
