
Bildegalleri
Vintage snømann fra 1950-/60-tallet – Piperenser og presset bomull
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Sesong: Jul
Selger en original julefigur av en snømann på rødmalt trefot. Dette er en typisk mid-century dekorasjon satt sammen av klassiske materialer fra epoken: kropp av hvite piperensere (chenille), hode av presset bomull (spun cotton) og en flosshatt laget av en malt kork.
Mål:
• Høyde: ca 8 cm
Disse figurene ble produsert i etterkrigstiden, hovedsakelig i Japan og Tyskland. På grunn av streng materialmangel etter andre verdenskrig, måtte fabrikkene være kreative og bruke rimelige restmaterialer. De kombinerte derfor enkle husholdningsartikler som piperensere, bomullsvatt og korkbiter til å lage fargerik og rimelig julepynt for eksport.
I dag er disse figurene populære samleobjekter nettopp på grunn av den spesielle produksjonsmetoden og det særegne retro-uttrykket.
Tilstand:
• Vanlig vintage stand med normale aldersrelaterte bruksmerker. Ingen store mangler. Se bilder for detaljer.
Levering:
• Kan hentes eller sendes mot at kjøper betaler frakt.
Søkeord:
vintage jul, retro julepynt, gammel julepynt, piperenser snømann, spun cotton snowman, chenille jul, mid century christmas, 1950-talls, 60-talls, samleobjekt, julefigur, trefot, figurer japan, gammel nisse, julesamling
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 2.10.2026 kl. 12:53 ・ FINN-kode: 477778329
