Bildegalleri
3 stk Märtha kaffeskjeer i 830 S sølv fra Th. Marthinsen – Nye i plast
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 122 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Helt ny - Uåpnet/med lapp
Selger 3 stk klassiske Märtha kaffeskjeer i 830S sølv fra den tradisjonsrike sølvvarefabrikken Th. Marthinsen. Skjeene ble kjøpt hos Mestergull i juli 2008, men har siden da kun ligget oppbevart i originaleske og i den originale plasten fra gullsmeden.
De har aldri vært tatt ut av posen, pusset eller brukt, og fremstår derfor som nye. De er selvfølgelig da helt uten riper, slitasje eller gravering. Kun stemplet og gravert med 830 S og Th Marthinsen og mesterstempel.
Kaffeskje er en liten skje tilpasset kaffekoppen og andre små serveringer. Passer perfekt også til tapasskåler, små beger og glass eller som vakre dessertskjeer. Lengde er 11,4 cm.
Mønsteret Märtha er et av Norges mest tidløse og populære sølvmønstre, designet av Lars Meum til ære for Kronprinsesse Märtha og Kronprins Olav da de giftet seg i Oslo i 1929. Mønsteret kjennetegnes av sin elegante, franskinspirerte rokokkostil med en vakker vifte- eller skjellformet avslutning øverst på skaftet. De raffinerte dobbeltriflede kantene går igjen på både forsiden og baksiden, og gjør skjeene like vakre på baksiden som på forsiden.
Selv om skjeene hele tiden har ligget i plasten fra gullsmeden, i original pappeske, har 18 år gjort at litt anløping/oksidering har kommet, noe som nesten er uunngåelig med sølv. Bildene viser at skjebladet som ligger innerst i plasten omtrent ikke har noe oksidering, mens skaftet som har vært nærmest åpning på posen har mer. Det er lite oksidering med tanke på alder og fjernes enkelt med litt puss, men jeg har ikke åpnet posene for å gjøre dette. Skjeene selges slik de fremstår, og de har ikke blitt håndtert ute av posen siden de ble lagt i esken i 2008. Byttekortet er fortsatt på baksiden av esken med dato for når skjeene ble kjøpt.
Butikkprisen for én enkelt ny skje hos gullsmeder som David-Andersen eller Gullsmed Christensen i dag ligger på kr 1 193,- per skje, så her sparer du mye på helt ubrukte skjeer.
Dette er derfor en perfekt mulighet om du ønsker å supplere samlingen din eller trenger en flott gave!
Skjeene er faktisk nesten som vintage å regne basert på alder, selv om skjeene fortsatt selges hos gullsmed.
Skjeene selges samlet for kr 1600,- eller kr 650,- per stykk hvis de ønskes kjøpt enkeltvis.
Kan hentes (Arendal - Grimstad - Lillesand - Krsand) eller sendes.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 12.10.2026 kl. 17:23 ・ FINN-kode: 477687415
