Bildegalleri
Antikk perlemorsbrosje i sølv, ca 1890–1910, 88,3 % sølv
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 75 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Kjønn: Dame
Hovedmateriale/stein: Sølv
Vakker antikk brosje med perlemor, utført i sølv og datert til ca. 1890–1910.
Brosjen har et klassisk og elegant uttrykk, typisk for perioden, med den vakre iriserende glansen i perlemoren som gir smykket et levende og eksklusivt preg.
Brosjen er ikke stemplet, men sølvet er testet hos Aladdin Gull, Sølv og Mynter, hvor den ble målt til 88,3 % sølv. Dette tilsvarer et høyt sølvinnhold, selv om brosjen ikke har et synlig finhetsstempel.
Nålen er i god stand og fungerer som den skal, og brosjen er ellers i meget god stand tatt alderen i betraktning.
Detaljer
Antikk perlemorsbrosje
Ca. 1890–1910
Sølv, testet til 88,3 %
Ikke stemplet
Testet hos Aladdin Gull, Sølv og Mynter
størrelse 5,3cm x 3,7cm
Vakker naturlig perlemorsglans
God nål/lukning
Meget god stand
Et flott smykke for den som samler på antikke smykker
En vakker og tidstypisk antikk brosje med en fin kombinasjon av sølv og perlemor. Et smykke med både alder, historie og et uttrykk som fortsatt fungerer svært godt i dag.
boksen følger ikke med
850 kr men er åpen for fornuftige bud.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 28.9.2026 kl. 16:18 ・ FINN-kode: 477516582
