Bildegalleri
Vev med filler og strenggarn. Anna-Stina Nilsson - Eldre håndarbeidsbok
Til salgs
150 kr
Beskrivelse av varen
Dette er Anna-Stina Nilsson – Vev med filler og strenggarn, en eldre norsk håndarbeidsbok om veving med gjenbruksmaterialer og garn. Boken er utgitt av Teknologisk Forlag og er laget som en praktisk idé- og mønsterbok for veving. Den er også registrert i norske husflidsbibliotek under emnet veving. Skedsmo Husflidslag
Historikk
Anna-Stina Nilsson viser hvordan filler og strenggarn kan brukes til langt mer enn tradisjonelle filleryer. På baksiden står det at materialene blant annet kan brukes til vevde duker, brikker, vesker, sengetepper, barnevognstepper, puter, gardiner, portierer og dekorative tekstiler.
Dette er typisk for håndarbeidslitteraturen fra 1970- og 1980-årene, da gjenbruk av tekstiler, husflid og hjemmeveving hadde stor utbredelse. Eksemplaret ditt har en butikketikett datert 10.1.87, men dette er en salgsdato og ikke nødvendigvis selve utgivelsesåret.
Boken finnes fortsatt i spesialiserte samlinger for veving og husflid, noe som viser at den fortsatt brukes som fag- og inspirasjonsbok. Skedsmo Husflidslag
veving med filler
bruk av strenggarn
tradisjonelle og alternative filleryer
duker og brikker
vesker
sengetepper og barnevognstepper
puter
gardiner og portierer
dekorative tekstiler
mønstre og praktiske veveforklaringer
Les annonsen, takk.
BETALINGSINFO:
OPPGI NAVN og ADRESSE så vil du få betalingsinfo
Rask og ryddig handel - INGEN PRUTING
➡️ Betaling = Bankkonto. ⬅️
SENDER KUN MED POSTEN.NO som er den mest seriøse
Benytter ikke "fiksferdig" da det er et alt for tungvint betalings-system
All kommunikasjon foregår på Finn-Melding som en sikkerhet
som er skrevet mellom kjøper og selger.
Frakt = kr 50,- brevpost med posten.no
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 23.9.2026 kl. 22:35 ・ FINN-kode: 477181080
