Bildegalleri
CM Cyclone Model 5 – ½ tonn kjettingtalje – Made in USA
Til salgs
3 900 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Selger en eldre original CM (Columbus McKinnon) Cyclone Model 5 kjettingtalje, kapasitet ½ tonn / ca. 500 kg.
Dette er en klassisk amerikansk industrikjettingtalje fra Columbus McKinnon, og ikke å sammenligne med dagens rimelige hobbytaljer. Cyclone-serien er kjent for svært solid konstruksjon, driftssikkerhet og lang levetid.
Taljen fremstår i uvanlig pen stand for alderen, med sølvgrå original finish og svært lite overflaterust. Den har vært dekket av en tynn olje-/beskyttelsesfilm som trolig har bidratt til å bevare den godt.
• CM / Columbus McKinnon
• Cyclone Model 5
• Kapasitet: ½ tonn / ca. 500 kg
• Ca. 3 meter løftekjede
• Made in USA
• Eldre amerikansk industrikvalitet
• Antatt produksjon ca. 1960–1980-tallet
• Meget pen stand i forhold til alder
Nypris / sammenligning:
CM Cyclone produseres fremdeles i USA. En tilsvarende ny CM Cyclone ½-tonns håndkjettingtalje ligger i dag på rundt 13–15 000 kr i USA før norsk mva., frakt og import. Dette sier litt om hvilken kvalitetsklasse disse taljene ligger i.
Fin både som brukstalje for den som kjenner utstyret, og som eldre kvalitetsverktøy/samlerobjekt.
På grunn av alder selges den som eldre brukt løfteutstyr uten dokumentert sertifisering/kontroll, og kjøper må selv sørge for eventuell kontroll før den benyttes til løftearbeid.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 21.9.2026 kl. 22:50 ・ FINN-kode: 476924354



