Bildegalleri
2stk Yamaha HS7 + PreSonus Eris Sub 8BT + stativ (se prisoversikt!)
Til salgs
4 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Yamaha
Selger paret mitt med Yamaha HS7-studiomonitorer, subwooferen Eris Sub 8BT (2nd Gen) fra PreSonus, og høyttalerstativene mine fra Gear4Music. Selges da jeg skal studere i utlandet og må nøye meg headsettet mitt i tiden framover.
Alt kan kjøpes sammen eller hver for seg, jo mer som kjøpes sammen jo gunstigere blir prisen:)
Må hentes i Bergen.
Både høyttalerne, subwooferen og stativene ble kjøpt i September i fjor. Høyttalerne ble kjøpt lite brukt her på Finn, subwooferen og stativene kjøpte jeg ny på Gear4Music. Har skjermbilder fra kjøpet på Finn, og digital kvittering fra kjøpene på Gear4Music.
Alt har vært meget lite brukt siden jeg kjøpte det, da jeg har reist mye og brukt tiden min på andre ting. Lydmessig fungerer både høyttalerne og suben akkurat som de skal. Høyttalerne har noen få og lite merkbare riper på toppen og sidene, jeg har avbildet det jeg fant. Undersiden av høyttalerne har merkbart flere riper, også avbildet. På stativene og subwooferen så jeg ikke noe merkbart.
Orginal embalasje følger med subwooferen, men ikke høyttalerne, da jeg selv kjøpte de uten embalasje. Stativene følger ikke med orginalembalasje, men skruer/bruksanvisning følger med.
Jeg har to strømkabler som følger med, så kjøper man hele pakken må man ordne den tredje strømkabelen selv. Dette er de helt standard kablene man ofte har liggende i huset.
4 meter lange Jack - Jack Pro Stereokabler følger også med gratis på kjøpet, antall avhengig av om man kjøper hele pakken eller ei.
Prisoversikt:
Høyttalerne, subwooferen og stativene kan kjøpes sammen til 5300kr,- (nypris 8100kr,-)
Høyttalerne og subwooferen kan kjøpes sammen for 5100kr,- (nypris 7400kr,-)
Høyttalerne og høytalerstativene kan kjøpes sammen for 4300kr,- (nypris 5900kr,-)
Høyttalerne kan kjøpes for seg selv for 4000kr,- (nypris 5200kr,-)
Høyttalerstativene kan kjøpes for seg selv for 500kr,- (nypris 700kr,-)
Subwooferen kan kjøpes alene for 1600kr,- (nypris 2200kr,-)
Alle nypriser er hentet fra Gear4Music.no 11. September 2026.
Jeg anbefaler å investere i en subwoofer sammen med høyttalerne om du produserer musikk med bass og low-end (spesielt trap/EDM), da HS7 alene ikke når ned stort lenger enn 50-60hz.
Høyttalerstativene er det også smart å kjøpe i denne gulvstående sorten om man har plass, da man kan få vinkelen mellom seg selv i lytteposisjon og høyttalerne bedre enn om høyttalerne står nærmere deg på pultstativer.
Jeg selger også en Sonarworks SoundID Reference målemikrofon, som kan inkluderes i en god pakkepris/kjøpes alene ved interesse!
Denne er meget god om du ønsker å få lyden så god som mulig i rommet ditt uten å bruke mye penger på akustikkhjelp/behandling.
Bare send melding om du lurer på noe!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 16.9.2026 kl. 12:15 ・ FINN-kode: 476146362

