Bildegalleri
NIBE F370 avtrekksvarme som reparasj /deleobjekt fungerer anlegg 6000 kr
Til salgs
6 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Må fikses - Noen mangler/ødelagte deler
NIBE varmepumpe selges svært billig – reparasjonsobjekt / deler
Selger en NIBE varmepumpe som selges svært rimelig fordi vi skal montere en ny varmepumpe fredag 25.09.2026. Anlegget må derfor fjernes før den nye maskinen monteres.
Tilstand og feil:
Ved feilsøking ble det avdekket at et relé til el-kolben hadde hengt seg fast. Dette medførte at vannet i anlegget ble svært varmt, cirka 130 °C.
El-kolben kan også ha blitt skadet som følge av overopphetingen. Den er foreløpig ikke demontert og kontrollert.
Overopphetingsvernet fungerte ikke som det skulle, og den høye temperaturen har ført til at mye av isolasjonen på varmepumpen har smeltet bort. Derfor selges varmepumpen som reparasjonsobjekt eller til bruk som deler. Jeg kan ikke garantere at anlegget fungerer som det skal.
Det ble hentet og montert et nytt overopphetingsvern hos kunden jobb og deler over 9500 kr , slik at anlegget igjen kunne levere varme og varmtvann frem til den nye varmepumpen monteres.
Varmepumpen har vært i drift siden mars 2015 og har hatt regelmessig service. Kompressoren ble også skiftet i 2024.
Pris: kr 6 000,-
Prisen kan diskuteres ved rask og seriøs handel.
Varmepumpen må hentes senest fredag 25.09.2026, før vi monterer det nye anlegget. Den står i kjeller med enkel adkomst direkte ut, uten trapper, og det er derfor relativt enkelt å få den ut med transportbil.
Dette kan være interessant for deg som ønsker å reparere anlegget selv, bruke deler til et annet anlegg eller har kompetanse på NIBE-varmepumper.
For spørsmål eller avtale om befaring:
Ring 400 94 005
Du kan også kontakte NEKAS, som har utført service og feilsøking på anlegget. Tekniker Sigbjørn kjenner anlegget og saken.
Selges som den er, uten garanti.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 16.9.2026 kl. 10:56 ・ FINN-kode: 476125270
