Bildegalleri
Merkesteiner i norsk sosiologi
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Emne: Samfunnsfag
Hans Erik Næss og Willy Pedersen (red.)
Universitetsforlaget, heftet, 2012
Merkesteiner i norsk sosiologi er en samling av noe av det beste i den klassiske norske sosiologien. Bidragsyterne er noen av de fremste på feltet, gjennom de første tiårene etter at disiplinen fikk feste i Norge på 1950- og -60-tallet.
Tekstene er valgt ut på grunn av sin originalitet, kvalitet, faglige og samfunnsmessige betydning, samt litterære verdi. Tematisk berører de en rekke aspekter ved sosialt liv. Men de gir også eksemplariske illustrasjoner av hvordan sosiologer tenker og arbeider.
Flere av tekstene har lenge vært vanskelig tilgjengelige. Boka er godt egnet for alle som for første gang vil gjøre seg kjent med den klassiske norske sosiologien. Men den passer også for dem som vil gjenoppfriske gammel kunnskap. Alle tekstene introduseres gjennom korte vignetter.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 11.9.2026 kl. 10:38 ・ FINN-kode: 476100679

