Bildegalleri
Haibike elsykkel m/ helt ny Yamaha el-motor – mange brukbare deler
Til salgs
9 900 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Må fikses - Noen mangler/ødelagte deler
Rammestørrelse: L
Hjulstørrelse: 28"/700c
Merke: Haibike
Sykkeltype: Elsykler
Kjønn: Unisex
Haibike elsykkel med helt ny Yamaha-motor – mange nye deler
Selger en Haibike elsykkel med 28" hjul, størrelse L og unisex-ramme. Sykkelen har vært en trofast følgesvenn gjennom mange år og er godt brukt både sommer og vinter, men det viktigste er at den nå har fått en helt ny Yamaha el-motor montert hos autorisert verksted.
Det viktigste:
✅ Helt ny Yamaha-motor montert hos Axel Bruun i september 2026 (garantisak)
✅ Motoren har kun gått ca. 50 km
✅ Godt fungerende batteri
✅ Jevnlig servet og vedlikeholdt
✅ Mange slitedeler er byttet gjennom årene
Jeg kjøpte en ny motor i mars 2022. Da denne motoren fikk en feil i august 2026, ble den erstattet på garanti. Den nye motoren ble montert hos Axel Bruun i starten av september og har kun vært brukt på noen få turer etter montering.
Sykkelen er opprinnelig kjøpt hos Sportsbua i oktober 2016. Kvitteringer på både sykkel, motor og service følger med.
Vedlikehold
Sykkelen har fått jevnlig service, og slitedeler som blant annet:
Kjede
Kassett
Drev
Bremseskiver
Bremseklosser
er byttet ved behov.
Ved siste service i april 2025 ble det blant annet montert nye dekk. Skjermene er også skiftet de siste årene. Alt av service og vedlikehold er utført hos Trondheim Sykkelservice i Osloveien i Trondheim.
Utstyr:
Skjermer
Bagasjebrett
Støtte
Display
28" hjul
Nye felger
Sommerdekk - nye våren 2025
Vinterdekk med pigg
Lader
Sykkelen har nylig vist feilkode ER 15, som jeg ikke har brukt tid på å feilsøke nærmere. Derfor selges sykkelen som den står. For deg som er litt teknisk anlagt, eller som allerede har en tilsvarende Haibike/Yamaha el-sykkel, kan dette være en svært interessant sykkel med ny, ubrukt motor og et fungerende batteri. Nytt batteri på garanti i 2020. Jeg har ikke papirer på det, men husker jeg fikk hentet ut sykkelen med nytt batteri to dager før Sportsbua gikk konkurs i februar 2020.
Sykkelen passer også godt som delesykkel da mange komponenter fortsatt har verdi og kan brukes på tilsvarende sykler.
Ta kontakt dersom du ønsker flere bilder eller informasjon.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 9.9.2026 kl. 19:59 ・ FINN-kode: 475995093
