Bildegalleri
Vajda Msonic - stødig og rask racerkajakk
Til salgs
Frakt fra 229 kr + Trygg betaling 225 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Båten er helt strøken, se bilder. Alt fungerer som det skal.
Dette er en såkalt halv-racer. Den er veldig lik Sturer Lancer i skrogutførelsen under vannlinjen.
Stabilitetsmessig ligger den et sted mellom tur-racer (typ Citius 44) og en fullblods racerkajakk (eks. Nelo Vanquish). Den er litt mer stabil en Nelo Quattro Classic.
Dette er et naturlig steg for deg som er blitt komfortabel i båter som Citius 44 / Nelo Viper 46.
Opp til ca 13 km/t er det ingen forskjell på denne og en fullblods racer kajakk.
Derfor har båten vært veldig populær i Masters VM i maratonpadling.
Ifølge Vajda er stabiliteten vurdert til 4, på en skala fra 1 - 10.
Her er 1 mest ustabil og 10 mest stabil.
Eksempel vil være 10: Coastline | 1: Smal racerkajakk til bruk i OL
Citius 44 ligger på ca 5-6.
Det følger med 2 ulike karbonseter.
Jeg likte ikke det orginale karbon-setet fra Vajda som fulgte med båten, så jeg byttet dette ut med et splitter nytt karbonsete fra Nelo (toppmoddelen).
Deretter tok jeg Vajda setet - kuttet det ned så langt det gikk - og satt på et par karbonskinner. Med dette setet kommer man ca 1,5 cm lavere enn den laveste innstillingen på Nelo setet. Jeg bruker dette uber-lave Vajda-setet ved helt spesielle anledninger, når det er ekstra røff sjø. Lavt sete gjør underverker for stabilliteten i krevende forhold.
Imidlertid kan dette være en fin ordning for kajakklubber som er ute etter overgangskajakker for rekruttene. Dersom de ikke behersker båten, kan man bare sette inn det lavere setet. Og når de er trygg i båten, går man over til Nelo-setet igjen. Båten kan således være et godt alternativ for rekrutter som ikke finner seg helt til rette i den klassike overgangskajakken "Nelo Quattro Classic".
Jeg har også satt på en ny pull bar fra Nelo på sparkebrettet.
I tillegg er det montert 2 stk "buyancy bags" i kajakken. Den ene forran styrepinnen på sparkebrettet og den andre bak, rett ved rorpinnen. Ved en kantring unngår du derfor at båten fyller seg noe særlig med vann. Strengt tatt er det nå såpass mye oppdrift at du etter å ha falt ut i vannet, kan snu kajakken, legge deg oppå og over den, og derfra bruke den som et "SUP-brett" mens du svømmer inn til land. Når det blir kaldt i vannet er dette langt sikrere.
Båten ligger på Strand kajakklubb og kan besiktiges etter avtale.
Ta gjerne kontakt ved spørsmål.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 14.9.2026 kl. 18:08 ・ FINN-kode: 475919376

