Bildegalleri
Faysa Idle - Et ord for blod
Til salgs
200 kr
Beskrivelse av varen
Innbundet
Gyldendal 2024
Også vært satt opp på Riksteatret
Sender etter avtale
«100 000 til den som knerter Shottaz-lederens søster Faysa Idle.»
1 2015 ble en ung mann skutt og drept i Tensta. Faysa • kjente ham som en av sine beste venner. For resten av Sverige er han kjent som en av grunnleggerne av det kriminelle nettverket Dödspatrullen.
Stockholms forsteder brenner, og midt i flammene står Faysa. En ung poet med en fot på hver side av en gjengkrig som har slukt flere hundre liv de siste ti årene. Hvordan skaper man seg et liv når alle rundt en når som helst risikerer å dø?
«Faysa Idle tar oss rett inn i gjengenes blodige krig.»
EXPRESSEN
«Det er en seier i seg selv, nærmest et mirakel, at hun har kunnet skrive boken etter det hun har opplevd og er blitt utsatt for.»
AFTONBLADET
«Idle lykkes bedre enn noen annen svensk bok hittil om dette temaet å levendegjøre de kvinnene som lever i eller i periferien av denne volden.» EXPRESSEN
«En viktig nåtidsskildring og et klokt og unikt innblikk i en ung kvinnes liv.» BTJ
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 6.9.2026 kl. 17:42 ・ FINN-kode: 475740464


