Bildegalleri
Minolta Maxxum 9 + Minolta AF 28–105mm – profesjonelt analogt flaggskip
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 233 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Minolta
Jeg slanker den analoge samlingen min og selger et flott Minolta Maxxum 9, også kjent som Dynax 9 i Europa, sammen med Minolta AF 28–105mm zoomobjektiv. Dette er et kamera jeg vil kalle strøkent. Du ser på bildene at det er lite brukt.
Jeg har selv kjøpt det brukt på
Stavanger foto. Kameraet ble kjøpt 27.02.2026, som betyr at det er garanti på det fram til 27.02.2027. Den garantien går videre til neste selger. Kvittering følger med.
Maxxum 9 – også kjent som Dynax 9 i Europa – var Minoltas profesjonelle flaggskip og et av de mest påkostede autofokus-kameraene fra slutten av filmæraen. Dette er Minoltas svar på profesjonelle kamerahus som Nikon F5 og Canon EOS-1-serien: et ekstremt solid, raskt og avansert kamera konstruert for profesjonell bruk.
Kamerahuset har en meget solid metallkonstruksjon og omfattende beskyttelse mot støv og fukt. Betjeningen er også herlig analog, med store fysiske ratt og brytere i stedet for at sentrale funksjoner er gjemt i menyer.
Noe av det mest spesielle med Maxxum 9 er lukkeren. Den har en utrolig korteste lukkertid på 1/12 000 sekund, noe som fortsatt er oppsiktsvekkende og gjør det mulig å fotografere med lyssterk optikk på store blenderåpninger selv i kraftig dagslys. Blitssynkronisering er opptil 1/300 sekund.
Andre høydepunkter:
• Profesjonelt bygget kamerahus i metall
• Omfattende tetting/beskyttelse mot støv og fukt
• Ekstrem lukkertid på 1/12 000 sekund
• 1/300 sekund blitssynkronisering
• Autofokus med flere fokuspunkter og rask og presis fokus
• Serieopptak på opptil ca. 5,5 bilder per sekund
• Meget stor og lys optisk søker
• Avansert lysmåling og eksponeringskontroll
• 14-segments lysmåling
• Innebygd blitz
• Full manuell kontroll i tillegg til automatiske eksponeringsprogrammer
• Minolta A-fatning og tilgang til et stort utvalg svært god Minolta AF-optikk
Dette er et kamera som må holdes i hånden for å forstå hvor solid det er bygget. Det har den samme kompromissløse følelsen som de profesjonelle Nikon- og Canon-husene fra perioden, samtidig som Minolta valgte en mer tradisjonell og intuitiv betjening.
Med følger Minolta AF 28–105mm f/3.5–4.5, en svært anvendelig normalzoom som gjør dette til et komplett analogt AF-kit. Brennviddeområdet fra moderat vidvinkel til kort tele passer til alt fra reise og gatefoto til portrett.
Både kamerahus og objektiv fremstår i veldig god stand og er pent behandlet.
Et spennende kamera både for den som ønsker et seriøst analogt brukskamera og for Minolta-samleren. Maxxum 9 representerer på mange måter høydepunktet i Minoltas profesjonelle analoge kamerautvikling.
Mange er ikke klar over det, men starten fjor Sony i kameraindustrien, var oppkjøp av Minolta. Dette kameraet bruker det som senere ble hetende A-mount. Vær likevel obs på at dette kameraet ikke kan bruke de nyeste linsene til Sony for A-mount, men alle Minolta sine AF-objektiver, og dem finnes det mange ava til svært gunstige bruktpriser.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 5.10.2026 kl. 23:29 ・ FINN-kode: 475501702

