Bildegalleri
The Gorbachev Phenomenon – Sovjetekspertens Eget Arbeidseksemplar
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
⭐ Jeg følger opp alle salg – store som små. Ta gjerne kontakt ved mottak. ⭐
⭐ Se bildene for informasjon du ikke ønsker å gå glipp av. ⭐
⭐ Jeg pakker alltid godt. ⭐
The Gorbachev Phenomenon – A Historical Interpretation av Moshe Lewin.
En historisk analyse av Mikhail Gorbatsjov og de samfunnsmessige, politiske og økonomiske endringene som lå bak den nye kursen i Sovjetunionen. Boken ble utgitt i 1988, mens Gorbatsjov fortsatt ledet Sovjetunionen og utviklingen den analyserer faktisk pågikk.
Dette eksemplaret kommer fra biblioteket til Sovjet-ekspert Per Egil Hegge. Han har gjort en rekke understrekninger og markeringer på mange av sidene. Disse er ikke fjernet eller forsøkt skjult – tvert imot følger de boken som spor etter hvordan en norsk Sovjet-kjenner leste og arbeidet med teksten. Se eksempel på bildet. Dette er gjennomgående på mange av sidene, så hvis dette plager deg anbefales ikke boken. Fordi boken er i god stand er den satt som pent brukt.
I tillegg følger to artikler som Hegge hadde lest og oppbevart sammen med boken. De følger med ved salget.
Boken tar blant annet for seg utviklingen fra det rurale Sovjetunionen til det urbaniserte industrisamfunnet, intelligentsiaen, offentlig opinion, samfunnsvitenskapenes rolle, den økonomiske krisen, Gorbatsjovs politiske program og forholdet mellom planøkonomi og marked.
Se mine annonser for mange forskjellige ting i flere kategorier.
Fakta om boken
Tittel: The Gorbachev Phenomenon – A Historical Interpretation
Forfatter: Moshe Lewin
Forlag: University of California Press
Utgitt: 1988
Sider: 176
Innbinding: Hardcover
Språk: Engelsk
ISBN: 0-520-06257-4
Vekt: 471 gram
Mål: ca. 23 × 16 × 2,3 cm
Proveniens: Fra biblioteket til Sovjet-ekspert Per Egil Hegge
Tillegg: Tallrike understrekninger/markeringer samt to medfølgende artikler
Boks 011
Mikhail Gorbatsjov
Gorbatsjov
Gorbachev
Sovjetunionen
Sovjet
USSR
Russland
sovjethistorie
russisk historie
kommunisme
sovjetkommunisme
perestrojka
glasnost
den kalde krigen
kald krig
Moshe Lewin
Per Egil Hegge
sovjetekspert
politisk historie
historisk dokumentasjon
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 2.9.2026 kl. 15:26 ・ FINN-kode: 475338907


