FINNJobbSøkAkershusLillestrøm
Bilde fra arbeidsgiver
Coromatic AS logo
Coromatic AS
Del annonse
Del på e-postDel på FacebookDel på X
Kopier lenke

Kjøletekniker

Fast stilling ∙ Heltid ∙ Kjeller
  • Søknadsfrist 30.9.2026
  • Sektor Privat

Kortversjonen

Service, feilsøking, utbedring og montasje av kuldetekniske anlegg for kritisk infrastruktur. Innebærer reisevirksomhet i Norge.

Kvalifikasjoner

  • Erfaring innen kjøleteknikk og relevant fagbrev
  • F-gass kl 1-sertifisering
  • Førerkort klasse B
  • Må kunne sikkerhetsklareres for HEMMELIG
  • Behersker norsk og engelsk, skriftlig og muntlig

Hva vi tilbyr

  • Konkurransedyktige betingelser samt gode pensjons- og forsikringsordninger
  • Tjenestebil
  • Godtgjørelse for vakttillegg
  • Kurs og faglige utfordringer
  • Stor grad av selvstendighet i arbeidshverdagen
Er du en god match for denne stillingen?Sjekk din JobbMatch

Synes du det høres spennende ut å jobbe med kjøling innenfor datasentre?

Vil du ha en jobb med mening - og mulighet til å reise Norge rundt? Da bør du bli med oss!

Coromatic ønsker nå å styrke teamet med en kjøletekniker og vi ser derfor etter en ny engasjert kollega, som trives med en variert arbeidshverdag. Du trenger ikke å ha erfaring fra datasenter, men vi ser etter deg som har interesse for bransjen. 

I denne stillingen får du muligheten til å reise landet rundt og oppleve Norge på sitt beste - samtidig som du spiller en viktig rolle i å sikre kritisk infrastruktur. Bedre enn det blir det ikke! Det kan også være roligere perioder med lokalt arbeid - en fin balanse mellom fart og forutsigbarhet.

Du får muligheten til å jobbe med svært spennende oppdrag og kunder innen både privat og offentlig sektor, som forsvaret, helsesektoren, luftfarten og flere andre spennende bransjer. Du vil bidra til løsninger for kritisk infrastruktur - noe som betyr at ingen hverdag er lik, og at du alltid vil være involvert i varierte og utfordrende oppdrag.

Som kuldetekniker vil du ha en varierende arbeidshverdag med service, feilsøking og utbedringer av kuldetekniske anlegg. Du vil bidra til å optimalisere eksisterende anlegg og løse driftsrelaterte utfordringer, samtidig som du får mulighet til å jobbe med montasje av nye installasjoner.

Hva blir rollen din?

o  Service av kuldetekniske anlegg 

o  Foreslå og gjennomføre utbedringer av eksisterende anlegg

o  Feilsøking og utbedringer av kuldeanlegg ved akutte feil

o  Du vil også kunne jobbe noe med montasje av nye kuldetekniske anlegg

o  Bistå salg og administrasjon med sterk faglig kompetanse

o  På sikt; inngå i 24/7 vaktordning 

Hvem er du?

Du liker å jobbe med mennesker og er serviceinnstilt. Du har gode kommunikasjons- og samarbeidsegenskaper, er teknisk allsidig, og lærevillig. Med høyt engasjement og pålitelighet tar du ansvar i alle oppgaver. Evnen til å organisere din egen hverdag er en av dine styrker, og du er kjent for utmerkede kommunikasjons- og samarbeidsevner. 

Dine kvalifikasjoner

Enten du er nyutdannet kjøletekniker eller har lang erfaring - vi oppfordrer deg til å søke! Det viktigste for oss er motivasjon og lærevillighet. 

o  Erfaring innen kjøleteknikk og relevant fagbrev

o  God teknisk forståelse 

o  F-gass kl 1 sertifisering

o  Varme arbeider sertifikat er ønskelig, men ikke et krav

o  Må ha førerkort klasse B 

o  Behersker norsk og engelsk, både muntlig og skriftlig

o  Må kunne sikkerhetsklareres for HEMMELIG (for høyere nivå)


Vi tilbyr

Datasenterbransjen er i sterk vekst, og dette er en reise du ikke vil gå glipp av. Hos Coromatic får du muligheten til å være en del av et team som spiller en viktig rolle i utviklingen av fremtidens kritiske infrastruktur. Du vil møte faglige utfordringer som fremmer både personlig og faglig vekst, og jobbe sammen med engasjerte kolleger i et uformelt arbeidsmiljø.

Vi tilbyr stor grad av selvstendighet i dine arbeidsdager, samtidig som vi legger til rette for kursing innen flere fagfelt. I tillegg får du konkurransedyktige betingelser, gode pensjons- og forsikringsordninger, godtgjørelse for vakttillegg, og en tjenestebil.

Bli med på en spennende reise og vær med på å bidra til å forme fremtidens infrastruktur sammen med oss!

Har du spørsmål, ikke nøl med å ta kontakt med vår Service manager, Espen Nordhagen: +4740314373 

Ikke vent til i morgen, søk i dag!  

Ferdigheter
AI-generert

  • Engelsk
  • F-gass sertifisert
  • Innstallering av klimaanlegg
  • Kuldeteknikk
  • Norsk

Om arbeidsgiveren

Coromatic sikrer tilgang til strømforsyning og datakommunikasjon til virksomhetskritiske funksjoner. Vi sørger for høy tilgjengelighet og produktivitet, redder liv gjennom avbruddsfri drift 24/7 og optimaliserer energiforbruket. Selskapets kunder finnes innen flere ulike bransjer som finans, helsevesenet, forsvaret og mange andre organisasjoner med behov for tilgang til strømforsyning og datakommunikasjon.    

Coromatic tilbyr rådgivning, drift og vedlikehold. Vi designer, bygger og drifter teknisk infrastruktur på en energieffektiv måte. Coromatic har over 800 medarbeidere, og har levert løsninger og tjenester til over 5000 virksomheter i Norden. Coromatic er en del av E.ON konsernet.

  • Sted: Kjeller Vest 6, 2007 Kjeller
  • Bransje: Bygg og anlegg, Drift og vedlikeholdstjenester, Håndverkstjenester
  • Stillingsfunksjon: Håndverker, Teknisk personell, Teknisk service

Nøkkelord

kjøleteknikk, kuldeteknikk, servicearbeid, feilsøking, kuldetekniker

Spørsmål om stillingen

EN

Espen Nordhagen

40 31 43 73Kopier telefonnummer 40 31 43 73

Firmaets beliggenhet

Kjeller Vest 6, 2007 Kjeller

Kart
Søknadsfrist: 2 uker igjen

213 følger dette firmaet

Nyttige lenker

Se flere stillingerBli kjent med COROMATIC AS

Annonseinformasjon

  • FINN-kode: 475182636
  • Sist endret: 31.8.2026, 13:04
  • Org.nr.: 936992234Se på Brønnøysundregistrene(åpnes i ny fane)
Rapporter annonse