
Bildegalleri
(1/11)
Bowers & Wilkins 804D4 Gulvstående Hifi-høyttalerpar
Til salgs120 000 kr
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Pent brukte høyttalere som er tatt i innbytte. Selges med 10 års høyttalergaranti for medlemmer. Høyttalerne har hatt 1 eier i 4,5 år. Høyttalerne må hentes, da vi ikke har original emballasje.
Produktet er i god stand. Det kan være mindre tegn på bruk.
Bowers & Wilkins 804 D4 – en kompakt high-end gulvhøyttaler
B&W 804 D4 er en elegant, avansert og relativt kompakt gulvhøyttaler – en ideell løsning for deg som vil ha musikkopplevelser i overlegen high-end kvalitet uten at det går for mye utover plassen eller budsjettet. Hvis anlegget ditt kan håndtere oppgaven vil 804 D4 svare med en fylde, dynamikk og innlevelse i musikken som er uhørt for høyttalere i denne størrelsen.
Du får fortsatt det unike Reverse Wrap designet som på de større modellene, men i stedet for to 7” Aerofoil basser som i 803 D4, får du i stedet to 6,5” elementer. Den mest merkbare forskjellen er imidlertid at Continuum FST-mellomtonen på 804 D4 er montert direkte i kabinettet. Det gir et betydelig mer dempet visuelt uttrykk i forhold til de større modellenes separate Turbine Head.
Diskantelementet er naturligvis med diamantmembran og montert i et oppgradert Nautilus-hus, dreiet ut av ett stykke aluminium. Til tross for sin mindre størrelse er 804 D4 fortsatt en fullblods high-end høyttaler med en lydmessig ytelse som kan få selv større høyttalere til å blekne i sammenligning. Og med hele fire eksklusive utførelser å velge mellom har den også meldt seg på kappløpet om å bli et nytt design-ikon innen høyttalere.
Den legendariske 800-høyttalerserien fra Bowers & Wilkins så dagens lys for første gang i 1979. Den gang var det med den ikoniske 801 Matrix, som raskt ble en uunnværlig del av inventaret hos utallige lydstudioer og lydentusiaster verden over. Faktisk ble B&W 801 Matrix brukt i innspillingssammenheng på over 80% av all klassisk musikk som ble spilt inn i 1980-årene.
Siden da har Bowers & Wilkins igjen og igjen sprengt grensene for hva som er mulig i konvensjonelt høyttalerdesign. I 1998 introduserte de Nautilus-serien, som var basert på designprinsippene bak den sneglehusformede og ikoniske Nautilus-høyttaleren. Dermed la de også grunnlaget for de modellene vi kjenner fra 800-serien i dag.
800 Series Diamond D4 er ikke bare verdens beste høyttalerserie, det er også den mest avanserte høyttalerserien som noensinne har blitt produsert. I kombinasjon med det rette anlegget leverer disse ekstreme high-end-høyttalerne en lydkvalitet som ikke kan bli bedre med dagens teknologi. Av samme grunn har 800-serien i årevis vært fast inventar i en lang rekke profesjonelle lydstudioer verden over.
Listen omfatter blant annet de legendariske Abbey Road-studioene i London og George Lucas' Skywalker Sound-studioer i California, der Hollywood lager lyd til mange av sine største suksesser. Et tydeligere kvalitetsstempel er det nesten ikke mulig å få.
Prisen gjelder kun i vår Outlet
Pent brukte høyttalere som er tatt i innbytte. Selges med 10 års høyttalergaranti for medlemmer. Høyttalerne har hatt 1 eier i 4,5 år. Høyttalerne må hentes, da vi ikke har original emballasje.
Original emballasje: Nei
Komplett tilbehør: Ja
Produktet er i god stand. Det kan være mindre tegn på bruk.
Hi-Fi Klubben AS
Nedre Storgate 15-17 3015
Sist endret: 31.8.2026 kl. 12:14 ・ FINN-kode: 475178846
Mer fra Hi-Fi Klubben AS






















