Bildegalleri
Vintage Migliorati dukke fra 1960tallet (Made in Italy) – 30 cm
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Flott, sjarmerende og sjelden italiensk samlerdukke fra den kjente kvalitetsprodusenten Migliorati selges.
Dukken er mest sannsynlig fra overgangen mellom 1960- og 1970-tallet, og har det klassiske Migliorati-stempelet preget i ryggen.
Høyde: Ca. 30 cm
Hår: Originalt, lyst hår satt opp i flette med en liten sløyfe. Håret er ikke av typisk glatt plasthår/nylon, men har en mattere, mykere og mer naturtro struktur som er typisk for eldre italienske kvalitetsdukker.
Nydelig ansikt med malte detaljer og trutmunn, samt de karakteristiske fabrikkmalte lyseblå sokkene og hvite skoene med spenne.
Selges med en søt, vintage tøykjole fra Knickerbocker (merket "Holly Hobbies friend Heather"). Kjolen hører opprinnelig til en annen dukke, men passer denne kjempefint.
Dukken er ren og pen i plasten og håret. Strikken inni kroppen som holder armene sammen er morknet (helt normalt for dukker i denne alderen), så armene trenger nye strikk (restringing). Enkel reparasjon for samlere.
Pakker godt ved forsendelse.
Lurer du på noe? Send meg en melding :)
#vintagedukke #retrodukke #migliorati #madeinitaly #60talls #samlerobjekt #gamleleker #dukkesamling #hollyhobbie #knickerbocker #bruktfunn #reparasjonsobjekt
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 30.8.2026 kl. 23:43 ・ FINN-kode: 475142985
