Bildegalleri
Klokker og bananer barnebok
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Klokker og bananer barnebok
I fin stand
Lars Saabye Christensen og Stian Hole
Frodig og underfundig bok fra Stian Hole og Lars Saabye Christensen
For første gang samarbeider to av Norges høyest elskede bokkunstnere om en barneroman. Og resultatet er blitt en vakker bok om tid, klokker, vennskap og bananer. Og om å ta det som det kommer.
Hver morgen telte Otto klokkene som lå i vinduet til Urmaker Dante. Han skulle gjerne kjøpt dem alle sammen.
Men det hadde han ikke råd til.
Selv om alle klokkene tok tiden, kom Otto for seint på skolen likevel. Da stilte Urmaker Dante klokken til Otto tilbake. «Sånn, nå har du god tid igjen,» sa han.I Klokker og bananer får både forfatter og illustratør utfolde seg.
Historien om Otto er full av Saabye Christensens velkjente humor og snodige observasjoner, men med blikket rettet mot yngre lesere.
Holes illustrasjoner er fargerike, innholdsrike og inviterer til leting. Og de fyller hele den 80 sider lange boka.
Dette er virkelig en gave til fansen – og en fin vei inn i både Stian Hole og Lars Saabye Christensens univers.
en barneroman som passer like godt for voksne.
Saabye Christensen leker seg med underliggjørende og finurlige formuleringer.
Stian Hole utdyper og utvider tekstens fabulerende tone med drømmeaktige oppslag
Barnebok
Barnebøker
Roman barn
Bøker
Bok gave
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 30.8.2026 kl. 17:10 ・ FINN-kode: 475095450

