Bildegalleri
35 DNT-årbøker 1949–1985 – nesten komplett samling
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 72 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Selger en stor og nesten sammenhengende samling av Den Norske Turistforenings årbøker fra 1949 til 1985.
Samlingen består av 35 årbøker:
1949–1967: komplett
1968–1985: alle årganger unntatt 1972 og 1981
Årbøkene er flotte tidsdokumenter om norsk natur, fjellområder, friluftsliv, turisthytter og ferdsel i fjellet. De ulike årgangene tar for seg forskjellige landsdeler, fjellområder og temaer, blant annet Jotunheimen, Hardangervidda, Rondane, Saltfjellet/Svartisen, Sunndalsfjella, Finnse/Bygdinn, bre og fjell, dyreliv og naturvern.
Tilstand:
Bøkene er brukte og de eldste er over 75 år gamle. Tilstanden varierer, med slitasje, rifter og bruksspor på enkelte omslag og rygger. Se bilder. Samlet fremstår dette som en fin og omfattende samling.
Passer godt for samlere, DNT- og friluftsinteresserte eller andre med interesse for norsk fjell-, natur- og kulturhistorie.
Selges samlet.
Pris: 800 kr / bud
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 17.8.2026 kl. 16:12 ・ FINN-kode: 473660669



