Bildegalleri
Fjällräven Abisko View 2 - Pine Green
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 264 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Selger et Fjällräven Abisko View 2 i fargen Pine Green som kun har blitt slått opp en gang for en overnatting. Dvs. teltet er så godt som nytt.
Nypris i butikk: 10.299,-
Dette teltet er i en nydelig grønnfarge som ikke er tydelig nok på bilder. Det er bygget på en måte som gjør at det står særdeles stødig men i tillegg har unike egenskaper slik som mulighet for svært gode ventilasjons- og åpningsmuligheter. Det gjør at teltet føles åpent og gir godt utsyn når en ønsker det. Gode plasseringsmuligheter for sekk, støvler og utstyr i vestibylene. Teltet er laget i slitesterk og værsikker duk. Enkelt å sette opp på grunn av de to langsgående stengene. Dersom en ønsker kan en kjøpe ekstra stenger for å sette det opp med dobbelt sett for ekstrem værstyrke.
Tekst fra produsent:
Lett, selvstående telt med enestående ventilasjon og to fortelt som kan åpnes fullstendig for å nyte panoramautsikten. Vindstabilt med to kryssende teltstenger.
Selvstående telt med førsteklasses ventilasjon, optimalisert for bruk i de tre varmeste årstidene. Forteltene kan rulles helt opp på begge sider slik at du kan nyte utsikten fra innerteltet, samtidig som at insektene holdes ute. Ytterteltet kan rulles opp i kortendene, og sammen med de høyt plasserte ventilene og innerteltet i nettingmateriale gjør dette teltet utrolig godt ventilert og perfekt for tropiske opplevelser. I ustabilt, men varmt vær kan dørene festes i halvåpen stilling, slik at innerteltet er beskyttet mot regn. Innerteltet og ytterteltet henger sammen og holdes oppe av to teltstenger som krysser hverandre to ganger. Det gjør innerteltet selvstående, mens forteltene støttes ved hjelp av stormliner og teltplugger. Seks stormliner i Dyneema forankrer teltet i bakken og gir det god stabilitet. To åpninger og to fortelt gjør det enkelt å organisere din side av teltet, og gjør det mulig å bruke inngangen på lesiden når det blåser kraftig. God høyde gjør teltlivet behagelig. Inne i innerteltet er det en klessnor og seks oppbevaringslommer til flasker, lommelykter, klær o. l. Festepunkt for utstyrsloft (tilbehør) i innerteltet. Ytterteltet er sydd i Fjällrävens nye tekniske TripleRip-polyamid, og en innovativ konstruksjon som kombinerer to ulike materialvekter – 20 denier øverst og 40 denier nederst der slitasjen er mest intens – gir førsteklasses styrke til tross for teltets lave vekt. Som alle Fjällrävens telt er Abisko View 2 produsert helt uten PVC-plast og giftige flammehemmere, og impregneringen er
Produktegenskaper
- Selvstøttende tre-sesongers telt med panoramisk konstruksjon.
- Hevet teltduk på kortendene og innerteltsidene av netting for å holde bittesmå insekter ute gjør dette supert i varme klima.
- To fortelt som kan åpnes fullt ut for overlegen utsikt og ventilasjon.
- Høy takhøyde gir et behagelig teltliv.
Klessnor pluss seks store nettinglommer i innertelt.
Materiale
Overtelt-materiale:
20D TripleRip Sil/Sil 3000 mm 100 % polyamide
Materiale i nedre overtelt:
40D TripleRip Sil/Sil 3000 mm 100 % polyamide
Materiale teltinnside:
15D Ripstop DWR 100 % polyamide
Myggnetting:
20D No-see-um mesh 100 % polyester
Stangmateriale:
DAC Featherlite NSL
Fasthet åpen:
40D PU 6000 mm 100 % polyamide
Plugger:
DAC V-Pegs Small
Stormline:
2 mm Dyneema (160 kg) reflekterende
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 5.9.2026 kl. 16:48 ・ FINN-kode: 473512784
