Bildegalleri
Leopold Schwarzschild – En verden i trance – WW2 / mellomkrigstiden 1945
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Leopold Schwarzschild – En verden i trance – Fra Versailles til Pearl Harbour
En omfattende samtidshistorisk analyse av perioden mellom de to verdenskrigene, skrevet av den tyskfødte forfatteren og journalisten Leopold Schwarzschild.
Boken følger utviklingen fra Versaillesfreden etter første verdenskrig gjennom 1920- og 1930-årene og fram mot andre verdenskrig og Pearl Harbor. Blant temaene er fredsoppgjøret, den politiske og økonomiske utviklingen i Europa, Tysklands opprustning og de internasjonale motsetningene som til slutt førte til krig.
Norsk utgave utgitt kort etter krigens slutt.
Utgitt: Aschehoug, Oslo 1945
Oversatt av: Henrik Finne
Format: Innbundet
Størrelse: ca. 15 × 22 cm
Omfang: 355 sider
Stand: Riktig god stand. Pent dekorativt bind med mindre alders-/bruksspor. Se bilder.
Pris: 100 kr
Kan sendes med Fiks ferdig eller annen måte vi blir enige om.
Søkeord: Leopold Schwarzschild En verden i trance WW2 andre verdenskrig mellomkrigstiden Versailles Pearl Harbor Europa historie verdenskrig Tyskland Aschehoug 1945
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 16.8.2026 kl. 12:43 ・ FINN-kode: 473493017




