Bildegalleri
Plommetre - Utrolig flott
Til salgs
6 500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
HK-007 – Skulpturelt kunstobjekt i plommetre – Harald Kvarsvik
Et særpreget og skulpturelt håndlaget arbeid av Harald Kvarsvik, utført i plommetre.
Dette er et av de mer kunstneriske og arbeidskrevende objektene i samlingen. Arbeidet kombinerer klassisk tredreiing med utskjæring, åpne partier og markante mørke detaljer som gir gjenstanden et kraftfullt og moderne uttrykk.
Plommetreets naturlige varme rødbrune farge og tydelige åretegninger er svært godt utnyttet. Kontrasten mellom det varme treverket og de svarte partiene fremhever både formen og konstruksjonen.
Den øvre delen har en elegant, åpen skålform hvor en naturlig sprekk i treverket er bevart og fremhevet som en del av det kunstneriske uttrykket. Sprekken fortsetter visuelt gjennom objektet og understreker treets naturlige karakter.
Midtpartiet er spesielt forseggjort med dype, buede utskjæringer og vekslende partier av plommetre og mørk dekor. Dette gir objektet stor dybde og gjør at uttrykket forandrer seg etter hvilken side det betraktes fra.
Med en høyde på 29 cm og omkrets på 39 cm er dette et forholdsvis stort og markant arbeid som gjør seg svært godt som et frittstående kunstobjekt.
Gjenstanden er merket av Harald Kvarsvik på undersiden.
Opplysninger
Kunsthåndverker: Harald Kvarsvik
Objektnummer: HK-007
Type: Skulpturelt kunsthåndverk / dekorobjekt
Treslag: Plommetre
Høyde: 29 cm
Omkrets: 39 cm
Signert/merket: Ja
Utførelse: Dreid, utskåret og dekorert for hånd
Produksjon: Unikt enkeltarbeid
Tilstand: Meget pent eksemplar – naturlige sprekker er integrert i utformingen. Se bilder.
Pris
Kr 6.500
Om Harald Kvarsvik
Harald Kvarsvik er en norsk kunsthåndverker og tusenkunstner med et langt liv viet til arbeid med tre, stein, mineraler og fasettering av edelstener.
Sammen med Berit Engvik har han gjennom flere tiår arbeidet med norske og utenlandske mineraler og bygget opp omfattende kunnskap om norske mineralforekomster og bearbeiding av stein.
Ved siden av arbeidet med mineraler og edelstener har Harald gjennom mange år skapt en omfattende samling hånddreide arbeider i tre.
Hvert arbeid er individuelt utformet. Treslagets naturlige struktur, farger, sprekker og særegenheter får være en del av det ferdige uttrykket, og ingen to arbeider er helt like.
Et originalt og særpreget stykke norsk kunsthåndverk av Harald Kvarsvik.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 14.8.2026 kl. 17:49 ・ FINN-kode: 473301979
