Bildegalleri
Stor gammel håndlaget trekiste – håndsmidde beslag og svalehaleskjøter
Til salgs
6 900 kr
Vi sender da en melding fra deg til selger om at du vil bruke Fiks ferdig for å kjøpe denne varen.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Stor og flott gammel trekiste i tre med mye original karakter og patina.
Kisten er solid bygget med tydelige håndlagde svalehaleskjøter i hjørnene, gamle håndsmidde jernbeslag, bærehåndtak på sidene og dekorativt nøkkelskilt. Innvendig har den et mindre oppbevaringsrom/kistelomme langs siden.
Dette fremstår som en gammel brukskiste, trolig fra 1800-tallet, men nøyaktig alder og opprinnelse er ukjent. Den selges derfor uten noen garanti for datering.
Kisten har ikke blitt pusset opp, og gammel slitasje, farge-/malingsrester, merker og patina er bevart. Dette synes jeg er en viktig del av kistens uttrykk og historie.
Stor og romslig, og kan brukes både som oppbevaringskiste og som et flott interiørmøbel, for eksempel ved fotenden av en seng eller som lavt bord. Også interessant for samlere av gamle norske bruksgjenstander og møbler.
Mål:
Lengde: ca. 143 cm
Bredde: ca. 61 cm
Høyde: ca. 52 cm
Selges som avbildet.
Pris: 6 900 kr / bud
Må hentes.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 10.8.2026 kl. 21:45 ・ FINN-kode: 472870725

