Bildegalleri
Mennesker og samfunn (3. utgave) - Per Morten Schiefloe
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 40 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Mennesker og samfunn (3. utgave), av Per Morten Schiefloe. Brukt, men fortsatt mye bruk igjen. Noen brettemerker på selve ryggen/permen på boken, men ingenting som påvirker lesing og brukbarhet.
Brukt i forbindelse med studiet «sosialt arbeid». Bildet i annonsen er hentet fra nettet, men sender gjerne egne bilder av boken om ønskelig.
Sender med posten eller Postnord mot at kjøper betaler frakt. 📖
Info om boken hentet fra akademika.no:
«Mennesker og samfunn er et verktøy for å forstå vår egen tid og vårt eget samfunn. Per Morten Schiefloe gir en solid og lettfattelig innføring i sosiologiske begreper, teorier og forståelsesformer. Dette rammeverket brukes og belyses i forbindelse med temaer som ulikhet, kjønn, sosiale fellesskap, innvandring, kultur, kriminalitet, samfunnsinstitusjoner og globalisering. Forfatteren gir også et oppdatert bilde av viktige sider og utviklingstrekk ved dagens norske samfunn. Boka er organisert ut fra tre dimensjoner: forandring, som tar for seg utvikling og endringsprosesser nivåer, som tar for seg forhold på individ-, gruppe- og samfunnsnivå analyse, som ser den sosiale virkeligheten som konstituert av struktur, kultur, materialitet, interaksjon og relasjoner Schiefloe presenterer også sosiologien som fagfelt: tradisjoner, teoretiske retninger, metoder og grunnleggende sosiologiske spørsmål. Gjennom eksempler viser forfatteren hvordan sosiologien kan brukes og være til praktisk nytte. I denne tredje utgaven er teksten oppdatert og utvidet med aktuelle data og nyere forskningsbidrag. Særlig er det lagt mer vekt på problemstillinger og utfordringer knyttet til innvandring, digitalisering, ulikhet og økonomisk utvikling. Boka passer ypperlig som innføringslitteratur for studenter i sosiologi og andre sosial- og samfunnsvitenskapelige disipliner. Boka inneholder en ordliste med over 230 sentrale sosiologiske begreper, et pedagogisk og nyttig oppslagsverk for studentene. Til boka er det uviklet en egen nettside for ressurser til studenter og undervisere, med videoer av forelesninger, oppgaver, figurer og tabeller, med mer. Per Morten Schiefloe er dr.philos. og professor i sosiologi ved NTNU. Han har en bred tematisk og metodisk forskningserfaring. Han er mye engasjert som rådgiver innenfor organisasjonsutvikling og lederopplæring. Per Morten Schiefloe fikk Fagbokprisen i 2001 for førsteutgaven av Mennesker og samfunn.»
——-
Tags:
sosialt arbeid, studie, barnevern, høyskole, HVL, sosionom, samfunnsfag, samfunnsvitenskap, sosiologi, vernepleie, sykepleie, samfunn, 2019, pensum, pensumbok, student, sab130
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 9.8.2026 kl. 17:24 ・ FINN-kode: 472694227


