Bildegalleri
Viking armring – dragehoder, ulvehoder, ravner
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 40 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
1.Trygg og enkel handel
Sikre deg varen gjennom "Kjøp nå" eller gi et bud og vent på at selgeren godkjenner. Ingen kommunikasjon nødvendig. Betalings- og fraktdetaljer håndteres gjennom Fiks ferdig!
2.Trygg betaling med Fiks ferdig
Du kan enkelt betale med Vipps eller kort. Pengene dine oppbevares trygt frem til du har mottatt varen.
3.Kjøperbeskyttelse er alltid inkludert
Du har 24 timer til å sjekke varen når den er levert til deg. Hvis varen ikke er som annonsert, kan du stoppe betalingen.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Helt ny - Uåpnet/med lapp
Kjønn: Unisex
Hovedmateriale/stein: Andre materialer
Annet materiale /stein: Andre materialer
BUILD YOUR OWN WARRIOR SET!!!
VELG 3 – BETAL FOR 2
Bygg ditt eget sett fra Friheim Origins.
Velg tre forskjellige produkter fra kampanjeutvalget – vi spanderer det rimeligste.
Kombiner etter eget ønske og skap et sett som er ditt.
Tre produkter. To betaler du for. Ett er fra oss.
Rabatten gjelder den rimeligste av de tre varene og trekkes fra .
Beskrivelse:
En armring inspirert av smykketradisjoner fra vikingtiden, med flettet eller tvunnet uttrykk og markante dyrehoder i endene. Armringen har en åpen konstruksjon og et massivt visuelt uttrykk som passer både til vikingdrakt, reenactment og som et moderne nordisk smykke.
Historisk inspirasjon
Arm- og håndleddsringer var en viktig del av vikingtidens smykkekultur. Arkeologiske funn viser flere konstruksjoner – fra enkle stenger til tvunnede og flettede ringer. Det finnes også originale vikingtidsringer avsluttet med stiliserte dyrehoder. Historiska museet i Sverige har blant annet tre sølvarmringer fra Gotland bestående av tvunnede og flettede stenger med dyrehodeender.
British Museum har tilsvarende en vikingtids armring fra 900–1000-tallet med terminaler utformet som dyrehoder, samt andre eksempler på tvunnede armringer fra vikingtiden.
Armringene kunne være langt mer enn dekorasjon. Kostbare ringer av sølv og gull kunne også representere rikdom og bærbar verdi, og British Museum beskriver denne doble rollen som både personlig utsmykning og portabelt edelmetall.
Denne moderne utgaven er laget i zinklegering og er derfor et historisk inspirert smykke – ikke en arkeologisk replika. De seks forskjellige modellene varierer i fletting, tvinning, overflate og utførelse, slik at du kan velge uttrykket som passer deg.
Produktinformasjon
* Materiale: Zinc alloy / zinklegering
* Vekt: ca. 30 g
* Utførelse: Åpen armring
* Motiv: Stiliserte drage-/dyrehoder
* Design: Inspirert av vikingtidens armringer
* Varianter: 6 forskjellige modeller
* Selges enkeltvis
* Velg ønsket modell før du legger varen i handlekurven
Et lett og markant smykke med røtter i formspråket fra vikingtiden – for markedet, festivalen, drakten eller hverdagen.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.8.2026 kl. 11:00 ・ FINN-kode: 472492290



