
Bildegalleri
The Baltic Origins of Homer’s Epic Tales – Felice Vinci
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
1.Trygg og enkel handel
Sikre deg varen gjennom "Kjøp nå" eller gi et bud og vent på at selgeren godkjenner. Ingen kommunikasjon nødvendig. Betalings- og fraktdetaljer håndteres gjennom Fiks ferdig!
2.Trygg betaling med Fiks ferdig
Du kan enkelt betale med Vipps eller kort. Pengene dine oppbevares trygt frem til du har mottatt varen.
3.Kjøperbeskyttelse er alltid inkludert
Du har 24 timer til å sjekke varen når den er levert til deg. Hvis varen ikke er som annonsert, kan du stoppe betalingen.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Engelskspråklig bok der Felice Vinci presenterer en alternativ teori om at fortellingene i Homers Iliaden og Odysseen opprinnelig var knyttet til Østersjøområdet og Nord-Europa, og først senere ble overført til middelhavsverdenen.
Vinci sammenligner geografiske beskrivelser, klima, seilingsruter og stedsnavn i de homeriske fortellingene med steder i Finland, Sverige, Danmark og andre nordlige områder. Han argumenterer også for at klimaendringer kan ha ført til migrasjon sørover og at mytene fulgte med. En utfordrende og omdiskutert bok for lesere med interesse for Homer, gresk mytologi, bronsealderen, migrasjonshistorie og alternative historiske teorier.
Nøkkelord:
Homer, Iliad, Odyssey, Greek mythology, Baltic Sea, ancient history, Bronze Age, Troy, Ithaca, Felice Vinci, migration of myth, classical studies
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 5.8.2026 kl. 21:19 ・ FINN-kode: 472197133

