Bildegalleri
Vintage smykkesett, Aksel Holmsen, sølv (925S) og gul emalje
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 162 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
1.Trygg og enkel handel
Sikre deg varen gjennom "Kjøp nå" eller gi et bud og vent på at selgeren godkjenner. Ingen kommunikasjon nødvendig. Betalings- og fraktdetaljer håndteres gjennom Fiks ferdig!
2.Trygg betaling med Fiks ferdig
Du kan enkelt betale med Vipps eller kort. Pengene dine oppbevares trygt frem til du har mottatt varen.
3.Kjøperbeskyttelse er alltid inkludert
Du har 24 timer til å sjekke varen når den er levert til deg. Hvis varen ikke er som annonsert, kan du stoppe betalingen.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Dette er et veldig vakkert, arvet, vintage smykkesett i sølv (925S) og emalje, fra den kjente gullsmeden Aksel Holmsen. Fra 1950- eller 60-tallet. Settet består av et elegant leddet halskjede og to matchende klipsøredobber (med godt spenn). Det er stemplet 925S Norway sterling, og Aksel Holmsens kjente mestermerke.
Guilloche-emaljen har en vakker, lys, varm gulfarge med et nydelig geometrisk mønster som skinner igjennom. Gul er en mer sjelden farge på norske emaljesmykker. Leddene har en organisk form som kan minne om blader, hjerter, eller stiliserte vinger.
Lengde på kjedet: 38 cm.
Høyde på ørdedobbene: 2,3 cm.
Smykkesettet er i meget fin stand, emaljen har ingen skader eller brudd. og smykkene har kun små bruksspor i tråd med alder.
Settet selges samlet for kr 2500. Gratis forsendelse gjennom Finn.no.
Pengene doneres videre til veldedighet, i tråd med tidligere eiers ønske.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 4.8.2026 kl. 20:18 ・ FINN-kode: 472051563



