Bildegalleri
Philips AG7014 mikroskop
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 56 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Gi bud
Dette er en vintage Philips AG7014 mikroskop for grammofonstifter.
Instrumentet ble brukt av forhandlere for å teste stifter for slitasje.Den har en forstørrelse som gjør det mulig å undersøke små objekter som ikke kan plasseres på et standard objektglass.
Funksjon:
Apparatet fungerer ved at stiften/nålen spennes fast i den justerbare armen nederst, slik at man kan se slitasje gjennom det optiske røret øverst.
En sjelden og uvanlig gjenstand: et mikroskop, laget av det nederlandske selskapet PHILIPS, for testing av grammofonnåler. Mikroskopet er utstyrt med en justerbar, bevegelig arm og gripekjeve for å holde en nål, og mikroskopet har en fokuseringsspak som gjør det mulig å undersøke spissen av en grammofonnål svært nøye. Formålet med denne prosedyren er å sikre den aller beste lydgjengivelsen og levetiden til plater (hovedsakelig for å spille av de eldre 78-tallet). Nålespissen må være riktig formet (jeg har sett et diagram på internett som viser riktig form). Mikroskopet er 23 cm høyt, og basen måler 11,5 cm x 7,5 cm. Gjenstanden er hovedsakelig laget av stål, med en belagt base og arm, med en sylinder i rustfritt stål og en linsefeste i bakelitt/svart plast. Denne varen ble laget i Nederland og var i produksjon fra 1956 til 1965. Mikroskopet er i utmerket stand. Dette er en uvanlig gjenstand som kan være av interesse for de som spiller og samler på gamle grammofoner, nåler og tilhørende utstyr, samt de som er interessert i uvanlige optiske enheter!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 11.8.2026 kl. 11:22 ・ FINN-kode: 472012861


