Bildegalleri
Antikt japansk tesett, eggeskall-porselen – Tashiro / Dai Nippon (27 deler)
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 57 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger et utrolig sjarmerende og unikt håndmalt japansk tesett med Geisha-motiv. Settet er stemplet med Tashiro og Dai Nippon fra tidlig 1900-tall.
Dette er ekte, papirtynt eggeskall-porselen (eggshell porcelain). Koppene er så tynne og fine at lyset skinner rett gjennom dem!
Siden alt er hånddreid og håndmalt for rundt 100 år siden, har koppene en sjarmerende vektvariasjon på hele 12 gram fra kopp til kopp – et fantastisk bevis på genuint, tradisjonelt håndverk!
Settet består av 28 deler:
1 Tekanne med lokk (nydelig stand med flotte røde detaljer)
1 Sukkerskål med lokk (flott stand)
1 Melkekanne / Fløtemugge (flott stand)
9 Kaffekopper / Tekopper (papirtynne og lette – perfekt til 8 personer + 1 reserve!)
11 Koppeasjetter / Underskåler (flott stand, masse reserver)
4 Kakeasjetter / Tallerkener (NB: 2 har pen dekor, mens 3 har tydelig bruksslitasje/bleking i motivet i midten etter stabling gjennom tiårene, se bilde)
Tilstand:
Kannene, koppene og underskålene er veldig pent bevarte med klare farger. Som nevnt bærer noen av de flate kakeasjettene preg av alder og stabling, men settet fremstår som utrolig komplett og staselig!
Hentes, eller sendes trygt (kjøper betaler).
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 10.8.2026 kl. 15:53 ・ FINN-kode: 471900901


