Bildegalleri
2 flotte Art Deco mansjettknapper i sølv fra Aksel Holmsen
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 71 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
1.Trygg og enkel handel
Sikre deg varen gjennom "Kjøp nå" eller gi et bud og vent på at selgeren godkjenner. Ingen kommunikasjon nødvendig. Betalings- og fraktdetaljer håndteres gjennom Fiks ferdig!
2.Trygg betaling med Fiks ferdig
Du kan enkelt betale med Vipps eller kort. Pengene dine oppbevares trygt frem til du har mottatt varen.
3.Kjøperbeskyttelse er alltid inkludert
Du har 24 timer til å sjekke varen når den er levert til deg. Hvis varen ikke er som annonsert, kan du stoppe betalingen.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Kjønn: Herre
Hovedmateriale/stein: Andre materialer
Annet materiale /stein: Sølv
Detaljer i stempelet
Formen: Vi ser nå konturene av en stilisert fugl (en svane eller pelikan) i profil som vender mot venstre, plassert like foran 925S.
Identifikasjon: Dette er det velkjente ansvarsmerket til Aksel Holmsen. Han var en av Norges mest fremtredende produsenter av nettopp sølv- og emaljesmykker i Art Deco-perioden.
Tidsperiode: Firmaet hans holdt til i Oslo og produserte denne typen kvalitetsarbeid frem til det ble avviklet i 1971. Mansjettknappene er høyst sannsynlig laget i perioden 1930–1950.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 9.8.2026 kl. 14:19 ・ FINN-kode: 470957239

