
Bildegalleri
Galanite, Sweden, design reg. Lokomotiv i topp stand
Til salgs
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Lekeprodusenten Galanite var først ute med å lage lekebiler av myk PVC-plast i Sverige. De produserte hovedsakelig robuste 4-tommers plastbiler, lastebiler og fly på 1960- og 70-tallet. I dag er disse populære samleobjekter.
Dette røde lokomotivet er fra et togsett som i tillegg hadde to vogner. Togserien ble laga rundt 1968-1970. Galanite valgte å mønsterbeskytte det unike lokomotivdesignet, noe som bare ble gjort på utvalgte modeller. Togsettene ble dessuten produsert i langt mindre opplag enn lekebilene. Mange av togsettene forsvant i sandkasser og barnehager, noe som gjør dette intakte røde lokomotivet med orginale hjul og akslinger til et flott samleobjekt. Se ellers beskrivelser på og under bilder.
Lokomotivet ser ut til å være ubetydelig brukt. Det har nok aldri vært i noen sandkasse. Lokomotivet er 13 cm langt og 6,5 cm høyt. Overflata er blank og uten riper eller hakk. Hjulene er hele og fine, og akslingene er uten rust. Lokomotivet er med andre ord i perfekt stand. På innsida er lokomotivet merka med:
GALANITE
SWEDEN
DESIGN REG.
Sender gjerne. Kan også fraktes gratis langs hovedveien til Oslo/Larvik ved anledning.
Selges høystbydende over 700 kr.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 19.7.2026 kl. 00:40 ・ FINN-kode: 470059854



