
Bildegalleri
Eldre kopi av «Visitationen» fra Røldal Madonnaskap ca. 1250
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 65 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger en eldre kopi/avstøpning av relieffet «Visitationen» fra det berømte Madonnaskapet i Røldal, datert til ca. 1250.
Motivet viser Maria og Elisabet i møtet som er kjent fra Lukasevangeliet, et av middelalderens mest populære religiøse motiver. Originalen er bevart som en del av Røldal Madonnaskap, et av Norges viktigste middelalderske kunstverk.
Figuren er utført i gips eller lignende støpemateriale og har en patinert overflate som etterligner utskåret tre. Antas å være produsert på 1900-tallet som museumskopi eller undervisningsmodell.
Mål:
* Høyde: 36 cm
* Bredde: 11 cm
* Dybde: 3 cm
Fin dekorasjon for samlere av:
* Norsk middelalderkunst
* Kirkekunst
* Historiske reproduksjoner
* Museumskopier
* Religiøs kunst
Selges som vist på bildene.
Kan sendes mot at kjøper dekker frakt.
Søkeord: middelalder, Røldal, Madonnaskap, Maria, Elisabet, Visitationen, kirkekunst, skulptur, relieff, museumskopi, Bergen, antikvitet, kulturhistorie.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 29.9.2026 kl. 21:29 ・ FINN-kode: 470023124


