Bildegalleri
Unikt håndlaget sett i rikule og never – Bordlampe og skål.
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 116 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger et utrolig flott, unikt og forseggjort håndlaget sett i rikule /bjørkeknut og bjørkenever. Dette er ekte norsk tradisjonshåndverk / husflid av høy kvalitet, perfekt til hytta eller et rustikt hjem.
Stor bordlampe utskåret i ett solid stykke rikule med fantastiske strukturer og integrert bryter i foten. Lampen har en unik, håndlaget lampeskjerm i bjørkenever med utskårne detaljer som gir et utrolig lunt og koselig lys. Lampen virker som den skal.
I tillegg til lampen er det en matchende, nydelig, dyp rikuleskål.
Høyde på lampen (uten skjerm) er 38 cm, bredde (under lampefot) er 24 cm og høyde på lampeskjerm er 15 cm. Høyde på skåla er 8 cm, og den er 20 cm lang.
Dette er sjeldne samlerobjekter som det ligger utallige timer med presisjonsarbeid bak.
Pen og godt ivaretatt vintage stand. Ingen sprekker eller skader i treverket. Ledning og bryter fungerer utmerket. Stoffet inni lampa har slitasje, men det er lett å bytte om man vil dèt.
Selges samlet. Kan hentes etter avtale, eller sendes godt emballert mot porto/fiks ferdig. :)
//
retro vintage husflid trekunst rikule bjørkeknut knatting never bjørkenever neverarbeid trearbeid håndlaget treskjæring duodji samisk hytte hytteinteriør hytteliv laft hyttepynt rustikk bordlampe lampeskjerm treskål trekopp belysning samleobjekt gjenbruk tradisjon ekte treverk
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 12.7.2026 kl. 14:45 ・ FINN-kode: 469582784
