
Bildegalleri
Harald Stene Dehlin: Pionerer i skjørt - Norsk Luthersk forlag AS 1985
Til salgs
30 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Innbundet - 302 sider sender gjerne kr 69 i frakt
Harald Stene Dehlin fra Tune i Østfold, var journalist i Aftenposten og forfatter av en rekke reportasjebøker fra reiser til områder hvor norsk misjon hadde arbeid. Han var født i Tune i Østfold. Etter håndverkerutdannelse gikk han på Bibelskolen i Oslo på toårig sekretærlinje 1931-1933
Den 8. januar 1886 gikk 24-åringene Sofie Reuter og Ann Jakobsen i land i Shanghai. De var de første norske misjonærer i Kina, og de ligger begge begravet i Kinas røde jord.
I 25 år har journalisten og forfatteren Dehlin samlet opplysninger om disse to kvinnen som levde og virket, kjempet, led og elsket dypt inni dette enorme landet - nærmere bestemt i de fjerne, indre provinsene Shansi og Hunan.
Boka er en såkalt halvdokumentarisk roman, velskrevet og spennende, - et fint minnesmerke over to kallsbevisste og tapre norske kvinner.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 11.7.2026 kl. 12:10 ・ FINN-kode: 469504163



