
Bildegalleri
Antikk Bernhard Hertz (Danmark) sterling sølv – Skønvirke / Jugend
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 73 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Kjønn: Unisex
Hovedmateriale/stein: Sølv
Annet materiale /stein: Andre materialer
Selger en vakker og sjelden antikk brosje fra den anerkjente danske gullsmeden Bernhard Hertz (København). Brosjen er utført i Skønvirke-stil, den nordiske varianten av Art Nouveau/Jugend, og dateres til tidlig 1900-tall.
Den har en dyp rød guilloché-emalje med et flott lysspill, dekorert med et intrikat blomstermotiv i håndlaget sølvfiligran. Et elegant og tidstypisk smykke som viser det høye håndverksnivået Bernhard Hertz er kjent for.
Detaljer:
* Produsent: Bernhard Hertz, København
* Materiale: sterling sølv og rød guilloché-emalje
* Stil: Skønvirke / Jugend (Art Nouveau)
* Diameter: 3,2 cm
* Stempler: «BH» og «Sterling» på baksiden
Tilstand:
Brosjen er i svært pen antikk stand. Den har en liten produksjonsrelatert ujevnhet i emaljen langs kanten, hvor emaljen ser ut til å ha flytt litt under brenningen. Dette er ikke en skade og påvirker verken bruk eller helhetsinntrykk. Detaljen er fotografert og vises tydelig i annonsen.
Pris: 900 kr
Kan sendes godt emballert mot at kjøper betaler frakt, eller hentes etter avtale.
eske følger ikke med:)
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.7.2026 kl. 14:21 ・ FINN-kode: 469266248
