
Bildegalleri
Antikk sukkerskål / smykkeskrin i sølv (Hanau, Tyskland, ca. 1890/1900)
Til salgs
6 925 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Antikk sukkerskål / smykkeskrin i sølv (Hanau, Tyskland, ca. 1890/1900) - Utmerket stand!
Selger en nydelig og sjelden antikk sukkerskål (kan også brukes som smykkeskrin eller bonbonniere) i ekte tysk sølv fra Hanau, datert til slutten av 1800-tallet eller tidlig 1900-tall.
Skålen er et fantastisk stykke kunsthåndverk i nyrokokko-stil, vakkert dekorert med detaljert drevne (håndbankede) pastorale scener som viser europeisk landsbyliv, folkemusikk og kjærlighetsmotiver rundt hele korpuset og på lokket.
Detaljer og mål:
Materiale: Solid europeisk sølv (Hanau-sølv, min. 800/830 renhet).
Vekt: Over 200 gram (tung og massiv).
Bredde/Diameter: Ca. 11 cm.
Høyde: Ca. 8 cm (står på fire elegante føtter).
Konstruksjon: Hengslet lokk som lukker seg helt perfekt og flatt.
Stempler:
Skålen har de klassiske, unike Hanau-stemplene (separat krone, mestermerke med bokstavene "GN" og "RL" i egne skjold), noe som bekrefter ektheten og opprinnelsen fra de kjente sølvsmidde-verkstedene i Hanau. Som vanlig for Hanau-sølv fra denne perioden, har den fantasistempler i stedet for et moderne digitalt finhetsstempel, noe som gjør den svært ettertraktet blant samlere.
Tilstand:
I utmerket antikk stand (Excellent condition)! Ingen synlige bulker, skader eller reparasjoner. Sølvet har en fantastisk naturlig, mørk patina i mønsterdybdene som gir motivene en herlig dybde og tredimensjonal effekt. Reliefene er skarpe og ikke slitt ned av pussing.
Kan sendes mot at kjøper betaler porto eller hentes etter avtale.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 7.7.2026 kl. 20:22 ・ FINN-kode: 469206588

