Her er du

FINN/Jobb/Søk/Vestland/Bergen

Seniorkonsulent - systemforvalter- Bergen

Forsvaret

  • Søknadsfrist 03.08.2026
  • Ansettelsesform Fast

Lyst til å jobbe med systemforvaltning i Forsvaret?

Forsvarets økonomisenter er en meget spennende arbeidsplass, med høy faglig kompetanse innenfor økonomiområdet. Som ansatt i Forsvarets økonomisenter vil du få varierte arbeidsoppgaver og mulighet til å videreutvikle din kompetanse innenfor området. Forsvarets økonomisenter er en avdeling i Forsvarets fellestjenester som skal levere økonomitjenester til hele Forsvaret, samt regnskapstjenester til Forsvarsmateriell. Begge etater anvender SAP som ERP system. Forsvarets økonomisenter har hovedkontor i Bergen med personell lokalisert ulike steder i landet, til sammen 144 stillinger.
I denne stillingen bidrar man til Forsvarets overordnede målsetninger ved å sikre økonomisk stabilitet, effektiv ressursforvaltning og informerte beslutninger på alle nivåer. Vi ser frem til å motta din søknad.

Hva skal du jobbe med?

  • Bidra i arbeidet med utvikling av verktøy og metoder for økonomi- og virksomhetsstyring i Forsvaret
  • Bidra i arbeidet med å utvikle og vedlikeholde Forsvarets systemportefølje innenfor økonomi og regnskap
  • Utøve tilgangsforvaltning for Forsvarets systemportefølje innenfor økonomi og regnskap
  • Utarbeide og vedlikeholde standardiserte leveranser til avdelinger i Forsvaret i Forsvaret
  • Bidra i etablering og opprettholdelse av en helhetlig økonomisk oversikt
  • Bidra inn mot økonomisk analyse, budsjettering, planlegging og oppfølging

Hvilke kvalifikasjoner trenger du for stillingen?

  • Bachelor innenfor relevant fagområde, primært økonomi eller IT
  • Minimum 1 år relevant arbeidserfaring innen økonomi eller IT
  • Du må ha gode norskkunnskaper, både muntlig og skriftlig
  • Du må kunne sikkerhetsklareres for HEMMELIG / NATO SECRET før tiltredelse.

I tillegg en det fordel om du har:

  • erfaring med SAP eller annet ERP-system (Forsvaret bruker SAP).
  • erfaring fra Forsvarssektoren.
  • gjennomført førstegangstjeneste.

Forsvaret benytter elektronisk søknadsbehandling. Attester og vitnemål må legges ved søknaden før den sendes inn. Hvis du har fullført høyere utdanning utenfor Norge, må denne være godkjent av Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse (NOKUT godkjennes også), og godkjenningen må dokumenteres.

Hvilken kollega ønsker vi oss?

Vi ser etter deg som er analytisk, jobber strukturert, har høy faglig integritet og evner å løse komplekse problemstillinger. Stillingen krever at du evner å ha helhetsforståelse i en kompleks virksomhet, har en sterk gjennomføringsevne og jobber godt sammen med andre. Du er opptatt av å bygge og dele din kompetanse.

Vi legger vekt på personlig egnethet. Aktuelle kandidater vil bli innkalt til intervju.

Vi tilbyr

Vi tilbyr våre ansatte ordninger og aktiviteter som er ment til å bidra til økt arbeidsglede og motivasjon.

  • Spennende utfordringer i en organisasjon i sterk utvikling
  • Dyktige, engasjerte og hyggelige kolleger
  • Interessante og krevende arbeidsoppgaver
  • Fleksibel arbeidstidsordning
  • Gode pensjons – og velferdsordninger

Du vil få stilling som seniorkonsulent, stillingskode 1363, med årslønn innenfor spennet 680 000-750 000 brutto pr. år avhengig av kvalifikasjoner. Av lønnen trekkes 2% lovbestemt innskudd til Statens pensjonskasse.

Ferdigheter
AI-generert

  • Access Management
  • Bokføring
  • Budsjettarbeid
  • ERP-systemer
  • Finansanalyse

Om arbeidsgiveren

En jobb i Forsvaret er noe mer enn en jobb. Forsvarets viktigste oppgave er å skape sikkerhet for Norge og trygghet for befolkningen. Uansett hvilken stilling du har, er du med på å ivareta landets og fellesskapets interesser.

Forsvarets fellestjenester består av avdelinger som utfører oppgaver innen en rekke fagfelt. Som del av Forsvarets fellestjenester vil du bidra til å styrke landets forsvar på mange måter og nivåer.

Forsvarets økonomisenter (FØS) er en avdeling i Forsvarets fellestjenester som leverer økonomitjenester til hele Forsvaret, og regnskapstjenester til Forsvarsmateriell. FØS har kontorer i Bergen og på Bardufoss.

I Forsvaret er det ønskelig at arbeidsstyrken i størst mulig grad skal gjenspeile mangfoldet i befolkningen. Vi oppfordrer kvalifiserte kandidater til å søke, uavhengig av kjønn, kulturell bakgrunn, hull i CV-en eller funksjonsevne. Vi vil sørge for tilrettelegging på arbeidsplassen hvis det er behov for dette. Noen av Forsvarets stillinger kan ha egne helsekrav og krav til fysisk skikkethet.

I henhold til offentlighetsloven § 25 andre ledd kan opplysninger om søkeren bli offentliggjort selv om søkeren har anmodet om ikke å bli oppført på søkerlisten. Det er egne regler for militære stillinger.

Forsvaret benytter elektronisk søknadsbehandling. Attester og vitnemål må legges ved søknaden. Høyere utdanning gjennomført utenfor Norge må være offentlig godkjent av NOKUT eller Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse. Godkjenningen må dokumenteres.

Det blir gjennomført bakgrunnsjekk når sikkerhetsklareringen gjennomføres.

Les mer om jobb i Forsvaret.

  • Sektor: Offentlig
  • Sted: Nye Sandviksveien 30, 5032 Bergen
  • Bransje: Offentlig administrasjon
  • Stillingsfunksjon: Systemarkitekt
  • Arbeidsspråk: Norsk

Nøkkelord

Systemforvalter, Bergen, Økonomiprosesser, Virksomhetsstyring

Forsvaret logo

Spørsmål om stillingen

  • Kontaktperson: Iden, Eivind
  • Stillingstittel: Seksjonssjef
  • Mobil: 48 18 97 77
Send SMS
  • Bli kjent med Forsvarets Fellestjenester Fft
  • Flere stillinger fra Forsvarets Fellestjenester Fft

98 følger dette firmaet

Firmaets beliggenhet

Nye Sandviksveien 30, 5032 Bergen

Kart

Annonseinformasjon

  • FINN-kode 469135298
  • Sist endret 7.7.2026, 06:46
Rapporter annonse