Vedlikeholdsleder
Helgeland Smolt AS
- Frist 24.7.2026
- Ansettelsesform Fast
Vedlikeholdsleder søkes til Helgeland Smolt AS, avd Reppen
Helgeland Smolt AS driver yngel- og smoltproduksjon på 3 lokaliteter, hhv i Sundsfjord i Gildeskål Kommune, Reppen i Rødøy Kommune og har nylig startet produksjon også i vårt nye anlegg i Kilvik, Meløy kommune. Samlet produserte selskapet i overkant av 5000 tonn smolt av ulike størrelser i 2025 ved anleggene i Sundsfjord og Reppen. Anlegget i Kilvik skal alene produsere 6000 tonn smolt når det kommer i full produksjon. Det meste av produksjonen skjer ved hjelp av RAS-teknologi. Helgeland Smolt har i dag ca 70 ansatte og omsatte i 2025 for ca 700 mill NOK. Bak Helgeland Smolt AS står solide oppdrettsaktører som Mowi, Lovundlaks AS, Selsøyvik Havbruk AS og Gildeskål Forsøksstasjon AS.
Til vårt anlegg i Reppen søker vi nå etter vedlikeholdsleder
Dine hovedoppgaver vil være:
Lede planlegging og gjennomføring av forebyggende og korrektivt vedlikehold
Lede, motivere og utvikle ansatte
Sikre at rutiner og arbeidsoppgaver gjennomføres i henhold til lovverk, kundekrav, interne prosedyrer og selskapets kvalitet- og HMS-system
Budsjettansvar for avdelingen
Ansvar for prosedyrer, avvik og forbedringsforslag som ligger til rollen
Fokus på utvikling og forbedring
Loggføring og dokumentasjon
Innkjøp av materiell til vedlikehold
Kvalifikasjoner:
Relevant utdanning, god teknisk forståelse og oppdatert på moderne driftskonsept og teknologi
Ønske om å være operativ og ha et øye for detaljer, samtidig som du evner å tenke helhetlig
Evner til å arbeide planmessig og systematisk
Gode IT-kunnskaper og erfaring i bruk av ulike dataverktøy
Praksis og erfaring på ledernivå kan kompensere for manglende formell kompetanse
Evne til å motivere andre
Vi kan tilby:
Spennende oppgaver i en fremtidsrettet næring og et selskap i vekst
Gode muligheter til å påvirke premissene for drift av anlegget
Konkurransedyktige betingelser etter kvalifikasjoner
Meget god pensjons- og forsikringsordning inkl. helseforsikring
Hjelp med å skaffe bolig
Høres dette interessant ut for deg?
Spørsmål om stillingen kan rettes til produksjonsleder i Helgeland Smolt AS, Werner Storøy på tlf 99602722.
Har du lyst på ny jobb med spennende utfordringer, sender du en kortfattet søknad og CV til jobb@hsmolt.no innen 24.07.2026
Ferdigheter
- Anskaffelser
- Forebyggende vedlikehold
- IT-kompetanse
- Korrigerende vedlikehold
- Planlagt vedlikehold
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
Om arbeidsgiveren
Helgeland Smolt AS driver yngel- og smoltproduksjon på 3 lokaliteter, hhv i Sundsfjord i Gildeskål Kommune, Reppen i Rødøy Kommune og har nylig startet produksjon også i vårt nye anlegg i Kilvik, Meløy kommune.
Samlet produserte selskapet i overkant av 5000 tonn smolt av ulike størrelser i 2025 ved anleggene i Sundsfjord og Reppen. Anlegget i Kilvik skal alene produsere 6000 tonn smolt når det kommer i full produksjon. Det meste av produksjonen skjer ved hjelp av RAS-teknologi.
Helgeland Smolt har i dag ca 70 ansatte og omsatte i 2025 for ca 700 mill NOK. Bak Helgeland Smolt AS står solide oppdrettsaktører som Mowi, Lovundlaks AS, Selsøyvik Havbruk AS og Gildeskål Forsøksstasjon AS.
- Sektor: Privat
- Sted: Reppaveien 140, 8186 Tjongsfjorden
- Bransje: Fiskeri og oppdrett
- Stillingsfunksjon: Ledelse
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
vedlikehold, vedlikeholdsleder, forebyggende vedlikehold, korrektivt vedlikehold
Annonseinformasjon
- FINN-kode 469080573
- Sist endret


