
Bildegalleri
USMC Dress Blues dress jakke & bukse
Til salgs
900 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Marine Corps/Det amerikanske marinekorpset uniformsjakke og bukse i mørk blå med røde detaljer.
Jakken er svart med røde striper og med rangen PFC (Private First Class) mens buksene har røde striper sydd på.
Dato på jakken og dens historie fra USA og til hit er ukjent, men fikk vite fra selger at den er fra rundt 2017-ish.
Selges ikke så dyre i USA men er du en interessert selger så sparer man mye på frakt og toll ved å kjøpe her i Norge. Jakken og buksene er uskadde med noen få unntak; buksene har noen få, korte trå som stikker ut men kan lett fikses evt. bare klippes av. Jakken har Marine ørnen fra kragebeinet og skuldrene fjernet, mest sannsyligvis regulasjoner fra marinekorpset før de selges siden de bare er ørnen og ankeret, og ikke en rund knapp.
Jakken er rundt størrelse S-M egnet for folk rundt 175-180 området men funker sikkert fint ellers. Buksen er en 34L i USA, men de føler ut som 31-32 jeans størrelse i hoftene mens lengen er kanskje 40? Det er derfor de er brettet opp i bildene.
Medaljer kan også sendes med for dekorasjon men selges må sett de på selv siden jeg sliter med å få medaljer rett og ikke i ujevne buer.
Skadene kan man se på bilde 8 & 12.
Tags: Dress Blues, USMC, Amerika, Militær, dressuniform, parade uniform, balluniform, 1776, forsvaret.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.7.2026 kl. 17:30 ・ FINN-kode: 468945645

