Bildegalleri
Komplett kunstmappe: «Anastasia» (1970) – 14 serigrafier, opplag 200
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 202 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger en sjelden, meget flott og komplett grafikkmappe/portefølje med tittelen «ANASTASIA». Mappen ble utgitt av Galleri Grude i Oslo rundt 1970, og verkene er trykket av den kjente norske serigrafen Richard Klem på Bekkestua.
Dette er et fantastisk samlerobjekt for deg som er glad i etterkrigstidsgrafikk, eller for deg som ønsker en hel bildeserie med unike, ekspressive motiver til å ramme inn og dekorere med.
Mappen er helt komplett og inneholder 14 originale silketrykk (serigrafier) montert i originale passepartouter, samt tilhørende tekstsider med kunstnerens introduksjon, fyldige biografi og detaljer om utgaven. Hele samlingen ligger godt beskyttet i den originale tekstilmappen med gulldekor på ryggen.
Om kunstneren og verkene:
Kunstner: Anastasia Chassay Grieg. Hun hadde en høyst uvanlig og fascinerende bakgrunn; hun studerte opprinnelig ballett i Paris og danset som solist under den legendariske franske multikunstneren Jean Cocteau, før hun senere studerte billedkunst i Nice under ingen ringere enn Henri Matisse og André Lothe.
Motiv: Bildene er utført i en sterk, ekspressiv, sort-hvit linjestil (som minner om dramatiske tusjtegninger). Motivene ble skapt i London mellom 1967 og 1970, og er direkte inspirert av kunstnerens møte med datidens motkultur og sårbare unge mennesker i storbyen.
Opplag: Gjennomgående nummerert 87 / 200. Det vil si at alle de 14 trykkene har matchende nummer fra et strengt begrenset og lukket opplag.
Tilstand:
Trykkene fremstår i eksepsjonelt god, ren og pen stand. Siden de har ligget uinnrammet og beskyttet inne i den lukkede mappen i alle år, har de vært helt skjermet for sollys, falming, fukt og røyklukt. Papiret har holdt seg utrolig flott.
Prisantydning: 5 500 kr (Tilsvarer under 400 kr per originaltrykk)
Åpen for fornuftige bud ved en rask og ryddig avgjørelse.
Frakt / Levering
Kan hentes etter avtale, eller sendes i posten mot at kjøper betaler frakt. Siden trykkene ligger trygt beskyttet i mappen sin, kan den pakkes svært solid inn i tykk bobleplast og stiv kartong for helt trygg sending.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 3.7.2026 kl. 19:50 ・ FINN-kode: 468825581
