Bildegalleri
Royber havfiskejigger 400g + ekstra kropper
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 59 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger samlet 2 havfiskejigger av typen Royber (utviklet i Tyskland av Roy Polinski), der begge veier 400 gram. Med i pakken er i tillegg 4 ekstrakropper i ulike fargevarianter. Den ene jiggen er en curlytail, mens den andre er en paddletail. Curlytailjiggen vil padle svært forlokkende i seg selv ved litt vinddrift, mens paddletailen har en livlig gange ved jigging og drop.
Royberjigger er kjent for å fungere svært godt til fiske etter spesielt kveite, men også stortorsk og storsei vil kunne falle for disse. Jiggene leveres ferdig rigget med Royber kroklenke og en kroklenke bestående av kraftige svivler og splittringer. I enden er det solide treblekroker av typen Owner ST-66, som er noe av det aller beste på markedet. Jiggene er dermed klare til å fiskes.
Disse jiggene er av en sjelden type Roybermodell, som er gått ut av produksjon for flere år siden. De man finner i dag holder ikke samme kvalitet. De er dermed sjelden vare.
Jiggene er ypperlige til for eksempel driftfiske etter kveite. De kan også dorges med hell. Vi har fått mange store kveiter på Royberjigger gjennom årene, den største var 215 cm / 134,5 kg.
Nypris for noe som kan tilsvare disse er ca. 350,- + frakt fra utlandet.
Jiggene selges for kr. 225,- pr. stk. De ekstra kroppene selges for kr. 50,- pr. stk.
Alt selges samlet for kr. 650,-.
Kjøper betaler evt. frakt.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 2.7.2026 kl. 21:46 ・ FINN-kode: 468739750
