Her er du

FINN/Jobb/Søk/Oslo/Bygdøy - Frogner

Associate to the CEO

Union Gruppen

  • Frist Søknadsfrist 9. august
  • Ansettelsesform Fast

Vil du jobbe tett på CEO i et av Norges mest spennende investeringsmiljøer og bidra til videre vekst?

UNION har opplevd sterk vekst de siste årene og har nylig gjennomført oppkjøp som har doblet organisasjonen til rundt 100 ansatte og økt forvaltningskapitalen til 51 milliarder kroner. Med ambisiøse planer videre i Norden opererer selskapet i et dynamisk og profesjonelt miljø med høyt tempo og komplekse beslutningsprosesser.


Stillingen rapporterer direkte til CEO og vil ha en sentral rolle i samspill med ledergruppen og øvrige nøkkelpersoner i organisasjonen, med bred eksponering mot strategiske initiativer og beslutninger.


Dette er en rolle for deg som ønsker å jobbe tett på toppledelsen og bidra operativt og analytisk i selskapets videre utvikling. Rollen er etablert som følge av økt kompleksitet, tempo og beslutningsbehov, og formålet er å gi CEO reell avlastning gjennom å eie analyser, beslutningsunderlag og prosjekter. Som Associate to the CEO vil du være CEO sin høyre hånd og fungere som en produserende og analytisk partner.

Ansvarsområder og oppgaver:

  • utvikle beslutningsunderlag i form av presentasjoner og analyser til styret, investorer, ledergruppe og eksterne parter
  • bygge og kvalitetssikre finansielle modeller og analyser som grunnlag for strategiske beslutninger
  • forberede CEO til møter gjennom relevant innsikt og strukturert underlag
  • følge opp beslutninger og sikre fremdrift på tiltak og prioriteringer
  • drive utvalgte prosjekter fra start til slutt, inkludert planlegging, gjennomføring og oppfølging
  • koordinere og samhandle tett med interne og eksterne samarbeidspartnere

Ønskede kvalifikasjoner:

  • høyere utdanning på bachelor- eller masternivå innen relevante fagområder
  • 3-4 års relevant erfaring fra eksempelvis konsulentvirksomhet, revisjon, corporate finance, transaksjoner eller analyse
  • interesse eller erfaring fra eiendom, kapitalforvaltning eller finans er en fordel
  • sterk teknisk kompetanse i excel, powerpoint og AI-verktøy, med evne til å levere raske løsninger med høy kvalitet
  • meget god skriftlig og muntlig fremstillingsevne på norsk og engelsk
  • erfaring med prosjektledelse og interessenthåndtering, samt evne til å håndtere sensitiv informasjon med høy grad av diskresjon

Hvem ser vi etter:
Vi ser etter en kandidat med sterk gjennomføringsevne og god dømmekraft, som evner å levere høy kvalitet uten behov for tett oppfølging. Du har svært gode analytiske evner og en strukturert tilnærming til problemløsning. Som person er du strukturert, proaktiv og komfortabel med å jobbe i et miljø med høyt tempo og til tider uforutsigbarhet. Rollen krever at du raskt setter deg inn i komplekse problemstillinger og tar eierskap til egne leveranser. Du er lojal, diskret og trives med å jobbe tett på toppledelsen i en rolle med stor påvirkningskraft.

Hva kan vi tilby?

  • en unik mulighet til å jobbe tett på CEO og få innsikt i selskapets strategiske beslutningsprosesser
  • en sentral rolle i et selskap i sterk vekst og utvikling i en dynamisk organisasjon med korte kommunikasjons- og beslutningslinjer
  • bred eksponering mot ulike deler av virksomheten og sentrale interessenter
  • gode utviklingsmuligheter både faglig og personlig
  • et profesjonelt og dynamisk arbeidsmiljø med høy kompetanse
  • konkurransedyktige betingelser
  • moderne lokaler på Tjuvholmen

Søknadsfrist: 9. august


Virker dette interessant ber vi deg, i henhold til GDPR, om å søke via www.financepeople.no, og ikke direkte på mail til oppgitt kontaktperson. Ved spørsmål kan du kontakte FinancePeople ved André Herlofsen +47 934 80 266 / andre@financepeople.no.


Alle henvendelser behandles konfidensielt og søknader behandles fortløpende.

Ferdigheter
AI-generert

  • Kunstig intelligens
  • Microsoft Power Point 2011
  • Modellering (økonomi)

Om arbeidsgiveren

Vi har siden oppstarten i 1984 etablert oss som et av Norges ledende selskaper innen næringseiendom og boligutvikling. Gjennom denne perioden har vi utviklet oss fra å være en ren næringsmegler til å bli et komplett eiendomshus innen kapitalforvaltning, næringsmegling og analyse. Vårt mål er å være den foretrukne eiendomspartneren for investorer, gårdeiere, leietakere og samarbeidspartnere.


UNION Gruppen består av tre pilarer: UNION Kapitalforvaltning, UNION Næringsmegling og UNION Analyse.


I UNION Kapitalforvaltning forvalter vi en portefølje av fond for profesjonelle investorer innen næringseiendom, boligutvikling og kreditt. Vi tar helhetlig ansvar for alle fagområder i våre fondsmandater, herunder kjøp, drift, kommersiell og teknisk forvaltning, utvikling og salg.


I UNION Næringsmegling tilbyr vi rådgivning ved utleie, kjøp og salg av næringseiendom samt strategisk rådgivning innen segmentene kontor, handel, logistikk/ lager, utviklingsprosjekter, tomter og hotell.


Analyseavdelingen vår er blant landets fremste fagmiljøer innen næringseiendom. Vi utarbeider prognoser og rapporter for det norske eiendomsmarkedet, og med solid kompetanse omdanner vi data til innsikt.

  • Sektor: Privat
  • Sted: Bolette brygge, 0252 Oslo
  • Bransje: Bank, finans og forsikring, Eiendom, Økonomi og regnskap
  • Stillingsfunksjon: Kontor og administrasjon, Koordinering, Personlig assistent

(1/3)

  • Bilde 1 av 3 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 2 av 3 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 3 av 3 i jobbannonse-galleriet
Union Gruppen logo

Spørsmål om stillingen

  • Kontaktperson: André Herlofsen
  • Stillingstittel: Partner/MD
  • Mobil: 93 48 02 66
Send meldingSend SMS
  • Bli kjent med FinancePeople
  • Hjemmeside
  • Flere stillinger fra FinancePeople

2687 følger dette firmaet

Firmaets beliggenhet

Bolette brygge, 0252 Oslo

Kart

Annonseinformasjon

  • FINN-kode 468426176
  • Sist endret 29.6.2026, 15:52
Rapporter annonse