
Bildegalleri
(1/12)
Unike historiske bøker fra Redningsselskapet
Til salgs7 500 kr
Beskrivelse
Unike gjenstander fra Redningsselskapet
RS 57 Oslokjøpmannen (10 sider med skrift. Fra 1953 - 1961. Blant annet Erik Bye. )
R/S Storebrand (Fra 1936-1966) (86 sider med hilsener, lengre innlegg. Mye fra perioden under krigen. Mye Nord-Norge.
Begge bøkene med løse omslag av metall.
RS 42 Storebrand er en historisk norsk redningsskøyte bygget i 1936 for Redningsselskapet ved Lindstøl Skipsbyggeri i Risør. Finansiert av forsikringsselskapet Storebrand, var den aktiv frem til 1969, reddet 34 personer fra døden og assisterte 767 fartøy. Skøyten deltok også i evakueringen av Finnmark i 1944.
R/S 57 Oslokjøpmannen er en tidligere redningsskøyte som ble bygget for Redningsselskapet i 1953.[1] Dette var den siste redningsskøyta som ble bygget i tre for Redningsselskapet.
Frem til 1968 var Oslokjøpmannen i tjeneste som redningsskøyte hvor den berget 1 fartøy fra totalforlis og ga assistanse til totalt 65 fartøy.
Bøkene er i bra stand.
Unike objekter.
Pris 7500 kr
Sender gjerne til kjøper.
Antikvariatet sender gjerne til kjøper. Ta kontakt på post@toftesantikvariat.no eller send en melding via annonsen.
Prisene på bøkene står oppført i parentes bak hver bok i annonseteksten. Er det en bok som er solgt som du ønsker å kjøpe, så send en mail, så setter antikvariat deg opp på ønskeliste.
NB: Knappen for å vise hele beskrivelsen har kun en visuell effekt.
Nøkkelinfo
- Tilstand
- Pent brukt - I god stand
Beliggenhet
| FINN-kode | 468310068 |
|---|---|
| Sist endret | 28.6.2026 kl. 13:32 |




















