Bildegalleri
Sjelden retro Stavangerflint ESAB sigarettskrin m/lokk – Design Kari Nyquist
Til salgs
500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger et unikt, samlerverdig og sjeldent sigarettskrin (bonbonniere/boks med lokk) i fajanse fra Stavangerflint. Det fantastiske, blåmønstrede industrimotivet ble designet av den kjente kunstneren Kari Nyquist på 1950-tallet.
Dette er en sjelden spesialbestilling (reklameartikkel) laget for industriselskapet ESAB. Motivet skildrer aktivitet på et skipsverft med en stor heisekran, en sveiser i arbeid med ESAB-sveisemaskin, og en havfrue i bakgrunnen, alt utført i Nyquists ikoniske og lekne strek. Et utrolig morsomt stykke norsk industri- og designhistorie!
Tilstand:
I meget flott og blank stand. Både lokket og underdelen er hele og fine uten store skår, sprekker eller misfarginger i glasuren.
Kan hentes etter avtale eller sendes trygt og svært godt pakket inn i bobleplast i posten mot at kjøper betaler porto
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 24.6.2026 kl. 14:33 ・ FINN-kode: 467968508
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt