
Bildegalleri
Peer Gynt-kniv fra David-Andersen, 925S, Brusletto, med slire
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 106 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Peer Gynt-kniv fra David-Andersen med beslag i 925S sølv og blad fra Brusletto, Norge. Kniven selges med original slire. Lengde er ca. 22 cm.
Dette er en eldre kniv med normal bruksslitasje og naturlig patina etter alder og oppbevaring. Den er bevisst ikke pusset eller renset, for å unngå å ødelegge original patina. Sølvbeslagene kan helt sikkert gjøres ganske pene om en ønsker å pusse sølvet. Selve knivbladet fremstår som nytt, uten sår og merker.
Det er også en liten sprekk øverst i skaftet, og dette er det tatt nærbilde av. Ellers fremstår kniv og slire som pene, med vanlig aldersrelatert slitasje.
En enkel og klassisk norsk kvalitetskniv fra David-Andersen og Brusletto, med fine materialer og et tradisjonelt uttrykk.
Kan sendes med Post Nord (kr 69), eller på ønsket måte.
Stikkord: Peer Gynt, David-Andersen, David Andersen, Brusletto, 925S, sterling sølv, slirekniv, norsk kniv, samlekniv, vintage
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 23.6.2026 kl. 18:27 ・ FINN-kode: 467895916
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

