Bildegalleri
Emil Stejnar for Rupert Nikoll – Flower Chandelier,, Lysekrone, Wien 1950-tallet
Til salgs
8 700 kr
Beskrivelse av varen
Sjeldent vakker og ettertraktet designklassiker tegnet av den østerrikske designeren Emil Stejnar for Rupert Nikoll, Wien. Denne ikoniske “Flower Chandelier”-modellen er kjent for sine elegante blomsterformede skjermer med dekorative glassdetaljer og den karakteristiske kombinasjonen av messing og hvite detaljer.
Lampen er et ekte mid-century modern-smykke og et fantastisk blikkfang over spisebord, i stue eller entré. Designet er både lekent og sofistikert, og regnes som en av Emil Stejnars mest populære modeller.
Spesifikasjoner:
• Designer: Emil Stejnar
• Produsent: Rupert Nikoll, Wien
• Opprinnelse: Østerrike
• Periode: 1950–1960-tallet
• Høyde: 65 cm
• Diameter: 60 cm
• 12 lyspunkter
• Materialer: Messing, hvitlakkert metall og glass
Lampen fremstår med nydelige detaljer og et tidløst uttrykk som passer like godt i moderne som klassiske interiører.
💫 En sjelden mulighet til å sikre seg en internasjonalt anerkjent designlampe som stadig øker i popularitet blant samlere og interiørentusiaster.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 21.6.2026 kl. 16:19 ・ FINN-kode: 467683259
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt