Bildegalleri
Opplev drømmen med høner i hagen i sommer!
Til salgs
2 250 kr
Beskrivelse av varen
La barna få oppfylt drømmen om å hente sine egne egg hver dag, følge med på hønenes interessante personligheter og ikke minst ha muligheten til å gi de skrell og avkapp fra frukt og grønnsaker etter matlaging.
Utleie av hønsehus med 5 høner i 4 uker eller 6 uker fra ca. 12.07.2026 for kr. 1.000,-,-/1.500,-(+1000,- depositum)
Du trenger også utstyrspakke til 5 høner med 18/25kg fôr, sagflis, skjellsand, halm og leie av vannbeholder, fôrtrau for til sammen kr 500,-/750,-
Utstyrspakken kjøper av oss, slik at vi er sikre på at hønene har nærmest mulige samme forhold og mat om de er hos oss eller deg - dette vil gjøre overgangene for hønen smidigst mulig. På denne måten slipper du også å kjøpe hele sekker i større kvantum enn du trenger.
Henting og levering
Kr 2.000,- innen radius på 2,5 mil (deretter kr 100,- per km inntil 4mil)
Henting og levering selv er gratis, men krever stor varebil eller bil med henger.
Depositum
Det beregnes 1000kr depositum ved utleie.
Depositum tilbakebetales etter returnering ved:
- Helt og vasket hønsehus
- Riktig antall høner
- Komplett og vasket tilleggsutstyr
I leieperioden er du som leietaker ansvarlig for å påse god dyrevelferd og å sikre dyrene mot unødige påkjenninger og mulige ulykker.
Det anbefales ikke at de går løst, men vi kan gi tips om rimelige løsninger for inngjerding slik at de kan gå på et større område når du er hjemme og har tilsyn med hønene.
Du er som leietaker ansvarlig for å oppbevare for og utstyr slik at det ikke tiltrekker seg uønskede dyr, og vil få tips om hvordan dette kan gjøres.
Ved opplevelse av slappe, syke, ubekvemme, skadede dyr eller dyr som er utsatt for å ha blitt jaget eller angrepet skal utleier kontaktes omgående for en orientering om situasjonen og vurdering av tiltak.
Finner du under leieperioden ut at høner er midt i blinken for deg og ønsker å bruke anledningen til å bygge et større, isolert og egnet helårshus til høner og du ønsker å beholde hønene etter leieperioden, så trekkes det 300kr per høne fra innbetalt depositum, evnt faktureres dette i sammenheng med fratrekk på depositumet.
Ved spørsmål er du mer enn velkommen til å ta kontakt 🤗
(Bildet er KI-generert, men illustrerer aktuelt hønsehus
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 16.6.2026 kl. 23:04 ・ FINN-kode: 467252993
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt